Волкер вважає вибори в РФ переломним моментом для переговорів по Україні

Волкер вважає вибори в РФ переломним моментом для переговорів по Україні

Укрінформ
Спецпредставник США з питань України Курт Волкер вважає, що російська сторона не прийматиме жодних рішень щодо українського врегулювання до того моменту, поки не відбудуться президентські вибори в РФ.

Таке переконання він висловив під час зустрічі в американській експертній установі Center for the National Interest, передає Укрінформ.

"Ми запропонували, щоб миротворчі сили під мандатом ООН увійшли та замінили російські сили та сепаратистські формування, створивши протягом певного часу безпечний простір, де можна було би провести місцеві вибори, де могла би бути запроваджена амністія і де був би наданий особливий статус", - пояснив позицію американської сторони дипломат.

Читайте також: Іноземці в СЦКК посилять тиск на Росію - депутат

Після завершення цього процесу, згідно з Мінськими домовленостями, окупована територія Донбасу могла би бути повернена в Україну, зазначив Волкер. Натомість, підкреслив він, дотепер не було відчутних результатів.

"Ми продовжуємо наполягати на цьому близько семи місяців, і маю сказати, що дуже задоволений нашою позицією, але я не задоволений результатами, оскільки результатів немає", - зауважив Волкер.

За його словами, ситуація в Україні більше схожа на заморожений конфлікт, однак у ньому зберігається гаряча фаза протистояння.

Читайте також: Україна не раз передавала Волкеру списки заручників Кремля - Геращенко

Основна проблема, на думку Волкера, полягає в тому, що Москва скептично ставиться до намірів Вашингтона, зокрема щодо послаблення санкцій, пов'язаним з виконанням Мінських угод. До того ж, якщо санкції і будуть зняті, Україна й надалі рухатиметься в бік Заходу.

Тим часом незрозуміло, який підхід Москва матиме після кампанії переобрання президента РФ Володимира Путіна.

"Але по жодних діях, очевидно, не прийматиметься рішень з боку Росії, поки не буде результату виборів", - зазначив представник США.

Читайте також: Яресько сказала, чого Захід чекає від України

Відповідаючи на запитання, чи можлива ескалація збройного протистояння з боку РФ, Волкер висловив переконання, що Кремль навряд чи піде на це.

"Перспектива посилення конфлікту є для Росії досить витратною, навіть якщо говорити про асиметричну війну. Я просто не бачу такого розвитку. Україна є набагато більш стійкою країною, ніж хто-небудь очікував", - заявив спецпредставник США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-