Іноземці в СЦКК посилять тиск на Росію - депутат

Іноземці в СЦКК посилять тиск на Росію - депутат

Укрінформ
Ідея розширення Спільного центру контролю та координації, який включав раніше лише Україну та Росію, до Міжнародного центру контролю та координації (МЦКК) за рахунок інших іноземних представників є слушною, адже дозволить посилити тиск на РФ.

Про це заявив в коментарі кореспонденту Укрінформу народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Андрій Тетерук.

“Чим більше міжнародних організацій буде залучено, тим менше у РФ буде можливостей уникнути відповідальності, діяти на власний розсуд. В разі присутності іноземних представників росіяни будуть діяти виключно у міжнародному правовому полі”, - заявив Тетерук, коментуючи ідею розширення СЦКК до МЦКК.

Водночас, додав депутат, рішення з цього приводу має прийматися Президентом України - Верховним головнокомандувачем Збройних сил України.

Тетерук підкреслив, що вимоги Росії, як країни-агресора, з приводу повернення до СЦКК є неприйнятними: “Ну які росіяни можуть ставити вимоги як країна-агресор? Звісно, це є неприйнятним”.

Читайте також: Про миротворців домовитися з Лавровим не вдалося - Клімкін

Народний депутат нагадав, що саме Росія є винною у розв’язанні цієї гібридної війни проти України, у вбивствах та катуваннях українців, руйнуванні інфраструктури Донецької і Луганської  областей, окупації АР Криму. “За це доведеться відповідати. І Кремль хоче уникнути цієї відповідальності та намагається перекласти її на інших, спотворює інформаційний простір, щоб показати, що “вони тут ні при чому”, - підкреслив Тетерук.

Як повідомлялося, 18 грудня 2017 року МЗС РФ заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню (СЦКК). 

1 лютого 2018 року заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін заявив про умови повернення російських офіцерів до складу СЦКК. За його словами, СЦКК мусить мати “мандат, прописану і затверджену процедуру оформлення документів і порядок їх дій”. Крім того, в СЦК мають бути представлені підконтрольні РФ незаконні збройні формування “ДНР/ЛНР”.

У МЗС України назвали вихід Росії із СЦКК провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, та прагненням РФ зняти з себе будь-яку відповідальність як сторони конфлікту за наслідки збройної агресії проти України.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз назвала висунуті Росією вимоги щодо повернення у СЦКК черговим проявом фарсу, цинізму та демонстрації повного ігнорування Мінських домовленостей.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив наприкінці січня, що російські офіцери повинні якнайшвидше повернутися до складу СЦКК на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-