Зеркаль пояснила, чому Білорусь не може брати участь у миротворчій операції

Зеркаль пояснила, чому Білорусь не може брати участь у миротворчій операції

1562
Укрінформ
Білорусь не може брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, оскільки є членом Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ).

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції україни Олена Зеркаль, передає телеканал новин "112-Україна".

"Наскільки я знаю, Білорусь не вийшла з ОДКБ і є членом цієї організації. А якщо ми виключаємо НАТО, то дуже логічно, щоб ми не говорили, що країни ОДКБ теж беруть участь в місії", - зазначила Зеркаль.

Читайте також: Клімкін сказав, скільки часу треба на розгортання миротворчої місії на Донбасі

Зеркаль також прокоментувала переговори про миротворчої місії. Зокрема, вона підкреслила, що "ДНР" і "ЛНР" не є сторонами переговорів, тому зусилля України та її західних партнерів спрямовані на те, щоб дати РФ зрозуміти, що "грати за їх правилами ніхто не буде".

Читайте також: Україна не вестиме діалог із бойовиками про миротворців ООН - Єлісєєв

Нагадаємо: раніше глава МЗС Білорусі заявив про готовність країни відправити білоруських миротворців на Донбас. У листопаді міністр Макей в Москві робив подібну заяву про миротворців.

Організація договору з колективної безпеки (ОДКБ, "Ташкентський договір") - військово-політична міжнародна організація, в яку входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикістан.

Читайте також: Лукашенко направить миротворців на Донбас, якщо Порошенко і Путін домовляться

Організація розглядається як головний міждержавний інструмент, покликаний протистояти регіональним викликам і загрозам військово-політичного і військово-стратегічного характеру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-