Волкер сказав, які цілі РФ переслідує від конфлікту в Україні

Волкер сказав, які цілі РФ переслідує від конфлікту в Україні

Укрінформ
Росія не має наміру окупувати всю територію України, переслідує політичні цілі - дестабілізувати, впливати на політику Києва, спробувати «вбити клин між Україною і Заходом».

Про це в інтерв’ю DW розповів спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

Він відзначив, що Мінські угоди, покликані розв’язати конфлікт на Донбасі, є дуже важливими. На його думку, угоди є інструментом, яким Росія «підтверджує свою прихильність до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України».

Читайте також: Тиша в АТО дала Волкеру додаткові аргументи, що мир на Донбасі можливий

У той же час Волкер стверджує, що в Україні вважають Мінські угоди такими, що провалилися, оскільки вони не призвели до завершення конфлікту.

«Росія сподівалася привести до влади більш дружній уряд в Києві, щоб утримати Україну в сфері свого впливу. Я вважаю, що все завершилося трагедією, оскільки дуже багато людей постраждали внаслідок цього конфлікту. Більше десяти тисяч людей загинули і понад мільйон людей стали вимушеними переселенцями, проте Росія своїх цілей в Україні не досягла», - наголосив Волкер.

Читайте також: Росія моніторитиме американську зброю в Україні - генерал США

Говорячи про ситуацію на Донбасі, Волкер наголосив, що, "безумовно, це не громадянська війна". За його словами, російськомовні люди живуть у різних регіонах України, і між ними не виникає конфліктів і немає дискримінації. Натомість конфлікт зачепив лише один регіон.

"Чому? Тому що він почався з гібридної війни, з дрібномасштабного вторгнення Росії в Україну", - зазначив спецпредставник США.

Як раніше повідомляло агентство, Волкер розказав генсеку НАТО про дії США для врегулювання на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-