Віце-прем'єр: перед виборами маніпуляцій із євроінтеграційними законами побільшає

Віце-прем'єр: перед виборами маніпуляцій із євроінтеграційними законами побільшає

Укрінформ
Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграціі Іванна Климпуш-Цинцадзе прогнозує активізацію у парламенті маніпулятивних дискусій стосовно євроінтеграційних законодавчих ініціатив у нинішній, передвиборчий рік.

Про це вона заявила на засіданні Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції у середу, 17 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я думаю, що ми всі здаємо собі справу, що 2018 рік, який наближає нас до виборчого циклу, напевно, буде породжувати додаткову кількість не обов'язково аргументованих і маніпулятивних дискусій стосовно євроінтеграційних законопроектів чи ініціатив", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що наразі Верховна Рада має ухвалити системні євроінтеграційні закони для різних галузей, робота над якими тривала кілька років. У цьому контексті урядовець закликала членів профільного комітету глибше вдаватися в ці питання, аби мати змогу відповідно аргументувати необхідність ухвалення цих законів.

Климпуш-Цинцадзе також висловилася за посилення ролі комітету шляхом зміни регламенту Верховної Ради. Зокрема, на її думку, під час реєстрації законопроектів комітет мав би проводити його експертизу на відповідність європейському законодавству.

"Більш того, як на мене, негативний висновок комітету з євроінтеграції при розгляді будь-якого законопроекту мав би бути просто таким правом вето на його розгляд у Верховній Раді", - вважає віце-прем'єр.

Читайте також: Антикорупційний суд є пріоритетом для депутатів - Климпуш-Цинцаде

Вона нагадала, що принаймні п'ять політичних сил, коли "заходили" до парламенту у 2014 році, позиціонували свою ідеологічну платформу як євроінтеграційну.

"На практиці серед усіх партій, які використовують цю риторику, мало б бути консенсусом, що ми не сперечаємося з євроінтеграційних питань, а сперечаємося щодо конкретних процедур реалізації цього напряму", - переконана Климпуш-Цинцадзе. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-