Повернення Росії голосу у ПАРЄ стане "ляпасом" для  Ради Європи - Клімкін

Повернення Росії голосу у ПАРЄ стане "ляпасом" для Ради Європи - Клімкін

1063
Ukrinform
Росія, яка проголосувала за окупацію Криму, не має ані політичного, ані морального права на голосування в ПАРЄ. Зняття цих санкцій стане ляпасом по довірі до Ради Європи.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який перебуває з робочою поїздкою в Івано-Франківську, на зустрічі з журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Санкції Ради Європи полягають у тому, що російська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи не має права голосувати. Виключити її зовсім не можна через процедури. Ми вважаємо, що це правильно не лише з політичної точки зору, але й з моральної. Оскільки російський парламент, який голосував за окупацію Криму, не має ані політичного, ані морального права знаходитись в Парламентській асамблеї Ради Європи. Якщо Росія туди повернеться, це буде фундаментальним ляпасом по довірі до Ради Європи. Ми будемо послідовно проти цього боротися", - зазначив Клімкін.

Він зауважив, що в Раді Європи є люди, які вважають, що Росія не може повністю залишити цю демократичну платформу. Буцімто, так легше буде контролювати судову систему в Росії. Втім, в такому випадку, каже Клімкін, багато країн не зможуть працювати в Раді Європи так, як працюють тепер, бо тоді Рада Європи перестане бути майданчиком, де просувають демократичні цінності.

"Росія веде війну проти ЄС, проти Західного світу. Ця війна - не лише в пропаганді, в кібернетичній безпеці. Вона пов’язана з тим, що вона (Росія – ред.) руйнує спосіб життя в Європі, вони руйнують демократичні інститути, перекривлюють результати виборів, результати роботи політичних партій, всього, що складає сенс демократичного світу. Потрібна платформа демократичного світу, аби відповісти Росії на ці виклики. І це мають бути не лише санкції , політичний тиск. Необхідна системна відповідь", - наголосив Клімкін.

Як повідомлялося, нещодавно голова РЄ Турбйорн Ягланд заявив про необхідність повернути російську делегацію в ПАРЄ, обгрунтовуючи це, зокрема, тим, що громадяни РФ не зможуть захищати свої права в ЄСПЛ.

Читайте також: У російському парламенті стверджують, що їх покликали на комітет ПАРЄ

Перший заступник голови Верховної Ради, член делегації України в ПАРЄ Ірина Геращенко назвала заяву Ягланда про можливість скасування санкцій проти РФ самодіяльністю, яка йде всупереч рішенням Комітету міністрів РЄ і резолюціям ПАРЄ.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в свою чергу зазначав, що до спроби будь-яким способом сформувати коаліцію на підтримку повернення Росії в ПАРЄ підключилися "потужні сили".

Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року після окупації Криму і початку військових дій на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>