В очікуванні ДБР: комітет ВР пропонує не зупиняти справи проти топ-чиновників

В очікуванні ДБР: комітет ВР пропонує не зупиняти справи проти топ-чиновників

779
Ukrinform
Комітет ВР з питань забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує ухвалити законопроект щодо продовження слідчими прокуратури досудового розслідування кримінальних проваджень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо продовження слідчими органами прокуратури досудового розслідування кримінальних проваджень», - йдеться у повідомленні.

Законопроектом №7278 пропонується продовжити строк, протягом якого слідчі органів прокуратури мають право проводити досудове розслідування кримінальних проваджень, підслідних слідчим Державного бюро розслідувань, до початку функціонування ДБР, але не пізніше, ніж до 1 січня 2019 року.

Відповідну зміну передбачається внести до абзацу третього пункту 1 розділу X «Прикінцеві положення» Кримінального процесуального кодексу.

«Таким чином, з 20 листопада 2017 року слідчі органів прокуратури матимуть право тільки продовжувати досудові розслідування та втрачають повноваження щодо здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 216 КПК, скоєних після цієї дати, а ці функції повинні перейти до Державного бюро розслідувань, яке досі не розпочало своєї діяльності», - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялось,  Генеральна прокуратура віднині не має права розпочинати досудові розслідування проти високопосадовців, суддів та правоохоронців, а також військових злочинів у зв'язку з переданням цих повноважень Державному бюро розслідувань.

Відповідна норма Кримінального процесуального кодексу набула чинності у понеділок, 20 листопада. 

Читайте також: ГПУ втратила право розпочинати розслідування проти топ-чиновників

Згідно з п.1 Перехідних положень КПК після введення в дію положень частини четвертої статті 216 цього кодексу кримінальні провадження, розпочаті слідчими органів прокуратури, продовжують здійснюватися слідчими органів прокуратури до закінчення досудового розслідування, але не довше двох років. Після закінчення дворічного строку кримінальні провадження, розпочаті слідчими органів прокуратури, у тримісячний строк передаються слідчим органів Державного бюро розслідувань.

Віднині ДБР уповноважене розслідувати злочини, вчинені Президентом, термін повноважень якого сплив, Головою Верховної Ради, Прем'єр-міністром та членами уряду, народними депутатами, членами ЦВК, генпрокурором і його заступниками, керівництвом Нацбанку, директором НАБУ, секретарем РНБО, прокурорами і керівником САП, іншими високопосадовцями, суддями і правоохоронцями, а також військові злочини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-