Законопроект про створення антикорупційних палат відкликали з Ради

Законопроект про створення антикорупційних палат відкликали з Ради

3050
Ukrinform
Народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв відкликав свій законопроект щодо створення так званих антикорупційних палат у зв'язку із рекомендаціями Венеціанської комісії.

Про це він сказав журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я підписав лист до голови Верховної Ради про відкликання на минулому тижні", - повідомив Алєксєєв.

Він пояснив, що Венеціанська комісія рекомендувала, щоб був розроблений єдиний законопроект Радою з питань судової реформи при Президентові і був внесений главою держави.

"Цей законопроект буде найближчим часом розроблений та внесений. Я відкликав свій законопроект, і це був перший крок для того, щоб Президент вніс свій законопроект", - підкреслив нардеп.

Він також закликав авторів іншого альтернативного законопроекту також дослухатись до висновків Венеціанської комісії та відкликати також свій проект.

Алєксєєв також зазначив, що процедура відкликання законопроектів була б найбільш ефективною і дозволила б швидко зареєструвати законопроект Президента.

Читайте також: Порошенко просить Раду якнайшвидше узгодити законопроект про антикорупційний суд

Як повідомлялося, на розгляд парламенту було внесено два законопроекти № 6011 (авторства Оксани Сироїд та Івана Крулька) та № 6529 (авторства Алєксєєва). Венеціанська комісія критично висловилась щодо обох законопроектів, відзначивши, що законопроект Алєксєєва передбачає створення окремих палат, окремого суду, у той час як законопроект Сироїд-Крулька викликає сумнів щодо його відповідності Конституції та політизує процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>