Клімкін у Будапешті запитає про видачу громадянам України угорських паспортів

Клімкін у Будапешті запитає про видачу громадянам України угорських паспортів

821
Укрінформ
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін дуже здивований заявами глави МЗС Угорщини Петера Сіярто про необхідність перегляду Угоди про асоціацію Україна-ЄС через освітній закон і планує обговорити це питання під час візиту до Будапешта.

Про це Клімкін повідомив у Twitter.

"Дуже здивований заявами глави МЗС Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію. Планую обговорити всі питання 12 жовтня в Будапешті", - написав Клімкін.

Він додав, що для нашої країни перегляд Угоди про асоціацію можливий лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Клімкін також підтвердив готовність до діалогу з Угорщиною на всіх рівнях. "Говоритимемо про все, у тому числі видачу громадянам України угорських паспортів і не тільки...", - зазначив глава зовнішньополітичного відомства.

Він також запросив європейських партнерів відвідати Закарпаття і повідомив, що планує візит іноземних послів до цього регіону і безпосереднє спілкування з його жителями.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто на зустрічі з головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем 9 жовтня наголосив на необхідності перегляду Угоди про асоціацію Україна-ЄС через освітній закон.

Як повідомлялося, Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня проведе термінові дебати щодо мовної статті нового закону України "Про освіту".

Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Читайте також: Спекулювати на "мовному" питанні угорські політики навчились у Кремля - Геращенко

Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-