Берлін назвав важливим кроком продовження особливого статусу на Донбасі

Берлін назвав важливим кроком продовження особливого статусу на Донбасі

Заява
Укрінформ
Берлін вважає прийняття в п'ятницю Верховною Радою законопроекту про продовження дії особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей важливим кроком у напрямі виконання Мінських домовленостей.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ ФРН, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Федеральний уряд високо оцінює сьогоднішнє продовження українським парламентом закону про особливий статус для Донбасу. Це був важкий, але важливий крок, який свідчить, що Україна дотримується своїх міжнародних зобов'язань і реалізації мінських домовленостей", - зазначається у заяві.

У німецькому дипломатичному відомстві вважають, що передумовою для подальшого прогресу має стати тепер стійка стабілізація безпекової ситуації і всеосяжне, міцне перемир'я.

Дія закону про особливий статус 2014 року закінчувалася 18 жовтня 2017 року, нагадали в МЗС. Продовження дії особливого статусу "було важливим кроком у реалізації Мінських домовленостей", - повідомили в міністерстві.

Читайте також: Реінтеграція Донбасу: Берлін підтримує ухвалення закону

Раніше кореспондента Укрінформу запевнили в МЗС, що Берлін залишається вірним мирному врегулюванню ситуації у рамках Мінського процесу. У федеральному уряді відзначили, що законопроект "відображає волю українського Президента Петра Порошенка до відновлення територіальної цілісності України на основі Мінських домовленостей", але при цьому уточнили, що не є завданням німецької сторони коментувати документ.

Як повідомлялося, 6 жовтня народні депутати ухвалили допрацьований президентський законопроект № 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей", за який проголосували 229 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-