Трампа наполегливо закликають надати Україні зброю - NYT

Трампа наполегливо закликають надати Україні зброю - NYT

Укрінформ
Колишній заступник державного секретаря США Ентоні Блінкен відкрито й аргументовано закликав президента Дональда Трампа прийняти рішення щодо надання Україні зброї на тлі агресії та безперервного бряцання зброєю з боку путінської Росії.

Про це він написав у розгорнутій статті, опублікованій центральним американським виданням The New York Times

"Протягом трьох з половиною років Москва відкидала будь-яке дипломатичне просування з боку США і Європи щодо припинення кризи. Замість імплементації Мінської угоди - підписаної нею ж дорожньої карти щодо відновлення суверенітету України за умови захисту прав усіх її громадян, включаючи російськомовну меншість - Кремль заперечував загальновизнане значення цієї угоди та ухилявся від своїх зобов'язань", - зауважив екс-заступник глави Держдепартаменту США.

Водночас він наголосив, що на окупованому сході України зараз зосереджена одна з найбільших танкових сил у Європі. Крім того, десятки тисяч російських військ розташовані на кордоні, який контролює Москва, і це нагадує Києву про те, що набагато більша частина території залишається під загрозою.

Читайте також: Волкер обговорить з Сурковим поновлення територіальної цілісності України

У цьому зв'язку Блінкен підкреслив, що сприятливе ставлення Трампа до російського керівництва зменшує можливість зміни політики США щодо озброєння України.

"Все починається з об’єднаного фронту головних радників Трампа – віце-президента Майка Пенса, державного секретаря Рекса Тіллерсона, міністра оборони Джеймса Меттіса та радника з питань нацбезпеки Герберта Макмастера. Всі вони вважають російську окупацію Східної України тим, чим вона є насправді: грубим порушенням основних норм міжнародної поведінки, які США допомогли запровадити після Другої світової війни", - наголосив колишній високопоставлений дипломат.

"Що може завадити Путіну знову піднімати градус у східній Україні або, ще гірше, відірвати ще один шмат від країни – це усвідомлення того, що його війська матимуть серйозні втрати при цьому, - пише Блінкен. - Оборонна зброя для України – це та ідея, час якої вже настав".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-