Чубаров ініціює закриття в Україні "Россотрудничества" та інших організацій

Чубаров ініціює закриття в Україні "Россотрудничества" та інших організацій

5024
Ukrinform
Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров ініціює закриття в Україні "Россотрудничества" та інших російських організацій. 

Про це він заявив під час прес-конференції в Укрінформі. 

"Ніхто поодинці зараз не зможе зупинити Росію. В останні місяці в Криму щоденно нарощуються репресії, це конкретні люди, їх діти, родичі. Це треба саме так сприймати, а не в грошах і на геополітичній дошці. Я стверджую, що наша нерішучість у деяких сферах є якщо не головною, то однією з причин того, що над нашими громадянами Росія так жорстоко знущається... І наступного тижня я буду ставити перед своїми колегами питання, а що у нас тут, в Україні, робить "Россотрудничество" та афільовані з ним організації. Чому у нас присутні російські організації? Чому ми не маємо їх просто закрити законом чи іншими рішеннями? Це питання до Міністерства закордонних справ. Ми так це не можемо залишити, бо нас у Криму уже знищують не по одному, а цілими групами. І тому ми оголосимо деякі нові ініціативи і будемо просити підтримки в уряду, а якщо там не знайдемо, будемо просити у політиків. "Россотрудничество" в Україні має бути закрите, будь-які державні російські структури, які працюють на українській території, не мають на це права", - підкреслив Чубаров. 

Читайте також: Порятунок Умерова стане перевіркою дієвості групи друзів Криму - Чубаров

У цьому контексті він назвав верхом цинізму посилання на Договір про дружбу і стратегічне партнерство між Росією і Україною у заяві Державної Думи з приводу нашого закону про освіту, а також коментар із цього приводу прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова. 

"В цьому договорі про дружбу і стратегічне партнерство є статті, де говориться про те, що держави-сторони визнають і дотримуються кордонів одне одного. Пєсков говорить, що "з юридичної точки зору документ залишається в силі, він не був денонсований. Відповідно, з правової точки зору, апелювання до чинного документа де-юре є нормальною практикою". Попри цей договір і купу міжнародних актів вони порушили кордони, вторглися на нашу землю - і ми нічого не можемо зробити, і світ нам у цьому не допомагає ефективно. Вони посилаються на цей договір для того, щоб посилити свої позиції", - сказав Чубаров.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>