Президент України обговорив миротворців на Донбасі Генсекретарем ООН

Президент України обговорив миротворців на Донбасі Генсекретарем ООН

Укрінформ
На полях 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.

Співрозмовники детально обговорили питання активного залучення ООН у врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема перспективи розгортання повноцінної миротворчої місії ООН в Україні, передає прес-служба Глави держави.

Президент України наголосив, що тільки повноцінна миротворча місія з всеохоплюючим мандатом сприятиме досягненню головної мети – відновленню миру на Донбасі.

Читайте також: США за "блакитні шоломи" на Донбасі

Співрозмовники констатували, що розгортання місії повинно відбуватися з чітким дотриманням базових миротворчих принципів ООН.

"У контексті виконання резолюції ГА ООН щодо ситуації з правами людини в Криму, Президент України наголосив на необхідності вжиття міжнародним співтовариством додаткових заходів з метою примусити Росію виконувати зазначений документ. Зокрема, РФ має забезпечити безпечний та безперешкодний доступ до півострова існуючим регіональним та міжнародним моніторинговим організаціям у сфері прав людини", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Глава МЗС ФРН попросив генсека ООН зайнятися миротворцями для України

Також Президент України подякував ООН за надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також постраждалому цивільному населенню Донбасу.

Співрозмовники обговорили питання посилення кадрової представленості України в структурах системи ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-