Клімкін про Запад-2017: МЗС моделює з партнерами відповіді на можливі загрози

Клімкін про Запад-2017: МЗС моделює з партнерами відповіді на можливі загрози

1433
Укрінформ
Міністерство закордонних справ України перебуває у постійному контакті з нашими партнерами стосовно спільних російсько-білоруських навчань "Запад-2017" і моделює спільні відповіді на можливі загрози. 

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Міністерство закордонних справ України перебуває у постійному контакті з нашими партнерами і з точки зору оцінки ситуації та обміну інформацією, і з точки зору моделювання опцій, як вона може розвиватися. Звичайно, ми моделюємо спільні відповіді. Більше, на жаль, сказати не можу, оскільки це спільна з нашими друзями і партнерами справа", - сказав Клімкін.

Він зазначив, що питання російсько-білоруських навчань порушувалося на всіх міжнародних зустрічах, а про загрозу з їхнього боку Україна говорить дуже давно.

Читайте також: Запад-2017: німецькі експерти сумніваються, що Путін наважиться на відкриту агресію

"Нас дуже турбує і постановка завдань на ці навчання, і те, що немає відповідності міжнародним вимогам, зокрема Віденському документу (щодо запрошення спостерігачів - ред.), оскільки ми прекрасно розуміємо, що там відбуваються спроби розбити їх на окремі елементи навчання, щоб не запрошувати спостерігачів. Ми також розуміємо, що справа не тільки в цих навчаннях, російська загроза є системною - вона не обмежується тільки цією подією. І нам потрібні солідарність і чітка взаємодія, щоб відбити цю загрозу. Сьогодні, хоч і неформально, ми є складовою східного флангу НАТО", - зазначив Клімкін.

Як відомо, 14-20 вересня відбудеться активна фаза спільних російсько-білоруських військових навчань "Запад-2017". За офіційними даними Росії, у них візьмуть участь не менше 13 тисяч військовослужбовців, проте західні фахівці вважають, що насправді їх буде близько 100 тисяч. За інформацією литовської іноземної розвідки, ймовірний сценарій навчань - збройний конфлікт із НАТО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-