Єльченко закликає до жорсткіших заходів для відповіді на ядерну загрозу КНДР

Єльченко закликає до жорсткіших заходів для відповіді на ядерну загрозу КНДР

Укрінформ
Україна відкрита до співпраці із міжнародними партнерами у питанні звільнення Корейського півострова від ядерної зброї.

Про це у своєму виступі під час засідання Ради Безпеки ООН заявив постійний представник України при цій міжнародній організації Володимир Єльченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Україна залишається відкритою до конструктивної співпраці із представниками всіх делегацій із цього питання для досягнення позитивних змін у чинній ситуації й наближення до денуклеаризації Корейського півострова", - сказав Єльченко.

За його словами, політика Пхеньяна виявилася "наполегливою в ігноруванні міжнародного права й численних закликів до припинення незаконної діяльності" і "не залишає надій на дотримання КНДР наявних норм та заборон". "Більш того, агресивна риторика Пхеньяна націлена на легітимізацію таких дій шляхом обвинувачення інших держав у збільшенні напруги у регіоні. Це є абсолютно неприйнятним", - наголосив дипломат.

На його переконання, Рада Безпеки ООН повинна "використати усі наявні інструменти для забезпечення повного дотримання її резолюцій". "У той же час, слід визнати негайну потребу до вжиття ще більш суворих заходів для ефективної відповіді на все більшу ядерну загрозу на Корейському півострові", - підсумував Єльченко.

Читайте також: Радбез ООН: Франція закликає до нових санкцій проти КНДР

Як відомо, у понеділок у Нью-Йорку пройшло екстрене засідання Ради Безпеки ООН, скликане з ініціативи США, Японії, Франції, Великої Британії та Південної Кореї через нові ядерні випробування КНДР.

Третього вересня в КНДР заявили, що успішно випробували водневу бомбу. Сусідні країни, зокрема Китай, Південна Корея і Японія, заявили про потужні землетруси, що сталися приблизно під час проведення випробувань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-