МЗС - Росії:

МЗС - Росії: "Нотаріальна" відмова від громадянства нікчемна за суттю і змістом

Укрінформ
У МЗС України вважають схвалення російським керівництвом закону, що спрощує порядок набуття українцями громадянства РФ, свідченням повної зневаги держави-агресора до міжнародного права і закликають громадян не піддаватися на подібні провокації.

Відповідний коментар опубліковано на сайті МЗС. 

«У Міністерстві закордонних справ України вважають схвалення російським керівництвом закону, яким спрощується порядок набуття громадянства РФ громадянами України, свідченням повної зневаги держави-агресора до міжнародного права і суверенітету інших держав: російська влада взяла на себе повноваження визначати порядок виходу з громадянства іноземної держави, що є виключною прерогативою національного законодавства держави відповідного громадянства», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Росія узаконила публічну відмову від українського громадянства

У МЗС наголошують, що «відмова від громадянства України у формі направлення нотаріально засвідченої заяви про відмову від українського громадянства в повноважний орган країни громадянства є нікчемною за своєю суттю та змістом». Зазначається, що згідно з чинним законодавством єдиним документом, який засвідчує факт припинення громадянства України як шляхом виходу з нього, так і його втрати, є відповідний указ Президента.

«Розцінюємо такий крок держави-агресора як продовження правової дискримінації та утисків прав громадян України, які в силу різних обставин живуть або працюють на території Росії, а також на окупованій нею території України», - зазначається у коментарі.

Окрім того, МЗС закликає громадян України не піддаватися на подібні провокації та застерігає від здійснення поїздок до Російської Федерації. 

«У разі порушення прав та інтересів громадяни України отримають усю необхідну консульську підтримку в дипломатичних і консульських установах України», - наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-