МЗС України заявило про свідомий зрив Росією "хлібного перемир'я"

МЗС України заявило про свідомий зрив Росією "хлібного перемир'я"

1425
Ukrinform
Україна вважає загострення ситуації на Донбасі свідомим зривом "хлібного перемир'я" з боку Росії та підтримуваних нею бойовиків та висловлює рішучий протест. 

Про це йдеться в оприлюдненій заяві МЗС України. 

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з активізацією агресивних дій Росії на Донбасі та інтенсивними атаками і обстрілами з боку російських гібридних військ, у тому числі з використанням танків, самохідних артилерійських установок, реактивної артилерії та мінометів. Розцінюємо дії держави-агресора та підтримуваних нею бойовиків як свідомий зрив режиму "хлібного перемир’я", яке, за домовленістю в рамках Тристоронньої контактної групи, мало тривати з 24 червня по 31 серпня", - йдеться в заяві.

Читайте також: Порошенко на "нормандських" переговорах вимагатиме реальної тиші на Донбасі

Підкреслюється, що особливу тривогу викликає пошкодження житлового будинку у місті Красногорівка (Донецька область), а також напад російської диверсійної групи в районі цього міста 20 липня.

"Лише за три дні 18-20 липня Україна втратила 11 військовослужбовців, поранення отримали 15 військовослужбовців та двоє цивільних. Вчергове змушені констатувати, що діями своїх військових у зоні розпочатого Росією міжнародного збройного конфлікту на Донбасі, а також провокаційними і агресивними заявами своїх маріонеткових структур Кремль свідомо підриває процес мирного врегулювання на основі Мінських домовленостей", - зазначає МЗС.

Україна вимагає від РФ негайно припинити збройні провокації, що збільшують кількість жертв та руйнування інфраструктури регіону, та розпочати добросовісно та повною мірою виконувати власні зобов’язання за Мінськими домовленостями.

"Очікуємо від міжнародного співтовариства, зокрема наших партнерів, які залучені до процесу мирного врегулювання, чіткої реакції у відповідь на агресивні дії російських гібридних військ на Донбасі та посилення тиску на РФ з метою їхнього негайного припинення", - також зазначено в заяві українського МЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>