ПА ОБСЄ може визнати Росію окупантом Криму і частини Донбасу - проект резолюції

ПА ОБСЄ може визнати Росію окупантом Криму і частини Донбасу - проект резолюції

Укрінформ
У проекті резолюції комітету з політичних питань Парламентської асамблеї ОБСЄ Росія визнається окупантом, автори документа закликають Росію скасувати анексію Крим і дотримуватися домовленостей щодо Донбасу.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Комітет з політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ підготував для розгляду на Парламентській асамблеї резолюцію "Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ". У проекті, серед іншого, визнається, що "певні райони Донецької і Луганської областей" перебувають під контролем "російських гібридних сил", - йдеться у повідомленні.

У проекті резолюції ПА ОБСЄ також закликають Російську Федерацію "як державу, що окупує" забезпечити безперешкодне пересування СММ ОБСЄ по території Криму, а також заявляють про підтримку Мінського протоколу і Мінського меморандуму щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Крім цього, у проекті резолюції сторони конфлікту закликають до відведення великокаліберної зброї та надання можливості гуманітарним місіям здійснювати свою діяльність на Донбасі.

Депутати ПА ОБСЄ у підготовленому проекті резолюції закликають Росію припинити окупацію Донбасу та Криму: "...Закликаємо Російську Федерацію утриматися від агресивної практики і скасувати рішення про незаконну анексію Автономної Республіки Крим".

Читайте також: Порошенко і Макрон домовилися "підштовхнути" нормандський формат

Як повідомлялося, сьогодні в Мінську відкривається 26-та сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські "добровольці". За даними ООН, на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тис. людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-