Всі справи проти Януковича і Кº: ГПУ розкрила дані, аби спростувати заяву Transparency

Всі справи проти Януковича і Кº: ГПУ розкрила дані, аби спростувати заяву Transparency

Укрінформ
Інформація стосовно начебто відсутності проваджень щодо колишнього президента України Віктора Януковича, розповсюджена Transparency International, не відповідає дійсності і є дезінформацією.

Про це заявили у Генеральній прокуратурі України.

"Більше того, такі заяви не можуть не викликати здивування з огляду на те, що генеральний прокурор України Юрій Луценко під час виступу 22.05.2017 року на заході, організованому Антикорупційною організацією Transparency International Україна, відповідаючи на питання Хосе Угаса (глави TI - ред.), повідомив, що слідчими управління Генеральної прокуратури України з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, проводиться розслідування цілої низки кримінальних проваджень, у яких В. Януковичу повідомлено про підозру", - підкреслили у відомстві.

Так, Януковичу, Азарову, Колобову, Арбузову та іншим особам повідомлено про підозру у кримінальному провадженні щодо невиконання покупцем пакета акцій ВАТ "Укртелеком" умов приватизації, незаконного виділення з держбюджету 220 млн грн та приватизації 92,7906% державного пакета акцій "Укртелекому" за заниженою вартістю: "Фактично слідство у провадженні завершене та очікуються судові дозволи на здійснення спеціального розслідування стосовно його фігурантів, після чого провадження буде скероване до суду. Щодо В. Януковича та Ю. Колобова судом надані дозволи на здійснення спеціального розслідування".

Крім того повідомляється, що Януковичу, Януковичу-молодшому, Ставицькому та Литовченку повідомлено про підозру у кримінальному провадженні за фактом заволодіння державним майном - урочищем "Межигір’я" вартістю 540 млн грн. "До суду внесено клопотання про надання дозволу на проведення спеціального розслідування стосовно фігурантів провадження, після отримання якого провадження буде скеровано до суду", - зазначили в ГПУ.

Януковичу та ще трьом особам також повідомлено про підозру у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння державним майном – земельною ділянкою лісового фонду загальною площею 17,5 га на території Сухолуцької сільської ради Вишгородського району Київської області. До суду внесені клопотання про надання дозволу на проведення спецрозслідування, після отримання якого провадження буде скероване до суду.

"Разом з тим, В. Януковичу, Ю. Захарченку та іншим особам повідомлено про підозру у кримінальному провадженні за фактом незаконного позбавлення волі О. Драбинка (архієпископа Української православної церкви Московського патріархату - ред.) та зміщення з посади митрополита Володимира. На даний час триває проведення низки експертиз, після чого кримінальне провадження буде скероване до суду", - додали у відомстві.

Одночасно Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ проводиться досудове розслідування стосовно Януковича у наступних кримінальних провадженнях:

- за підозрою Януковича в організації фальсифікації результатів голосування у Верховній Раді 16 січня 2014 року за прийняття "диктаторських" законів (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України). У даному кримінальному провадженні екс-президента оголошено в розшук. 7 серпня 2016 р. до Печерського районного суду м. Києва подано клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно Януковича. Наразі судовий розгляд триває;

- за підозрою Януковича в одержанні у період листопада 2011 року - січня 2012 року під виглядом авторської винагороди, замаскованої у форму "видавничого договору", неправомірної вигоди у сумі 26,6 млн грн від ТОВ "Друкарня "Новий Світ". У ході досудового розслідування Януковичу повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України та оголошено в розшук. Печерським районним судом м. Києва надано дозвіл на його затримання і доставку в суд для обрання запобіжного заходу;

- за підозрою Януковича у створенні злочинної організації та вчиненні в її складі тяжких та особливо тяжких злочинів, внаслідок чого у період січня-лютого 2014 року були вбиті 78 осіб та понад 180 отримали вогнепальні поранення (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 121 КК України). У даному кримінальному провадженні Януковича оголошено в розшук, судом надано дозвіл на його затримання і доставку в суд для обрання запобіжного заходу.

"У вказаних кримінальних провадженнях проводяться всі необхідні слідчі (розшукові) дії, у тому числі у межах міжнародного правового співробітництва, спрямовані на встановлення всіх обставин вчинених злочинів", - наголосити в ГПУ.

Крім того, 14 березня 2017 р. Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо екс-президента Януковича, який обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада, тобто діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України), а саме: наданні іноземній державі – Російській Федерації та її представникам - допомоги в проведенні підривної діяльності проти України; ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків); ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України (пособництво у веденні агресивної війни). Наступне судове засідання у справі про держзраду призначено на 29 травня 2017 року.

"Також розслідуються кримінальні провадження за фактом вчинення впродовж 2010 – 2014 років у складі злочинної організації В. Януковича та її структурного підрозділу під керівництвом С. Курченка тяжких та особливо тяжких злочинів у паливно-енергетичному та банківському секторі економіки, сфері оподаткування та інших", - повідомили у прес-службі.

Зокрема, розслідується кримінальне провадження від 31.01.2013 за фактом заволодіння видобутим скрапленим газом, що належить ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта", коштами Національного банку України, банківських установ, ПАТ "Аграрний фонд", фіктивного підприємництва, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму понад 7 млрд грн, за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 та інших статей КК України.

Окрім того, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 01.04.2014 за фактом заволодіння грошовими коштами НАК "Нафтогаз України" на загальну суму понад 3 млрд грн за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 та інших статей КК України.

"Встановлено, що у 2010-2012 роках члени злочинної організації шляхом забезпечення отримання ДАТ "Чорноморнафтогаз" від ПАТ НАК "Нафтогаз України" двох безпроцентних позик та участі у тендерних торгах іноземних компаній з ознаками фіктивності здійснили закупівлю у іноземних компаній "HIGHWAY INVESTMENT PROCESSING LLP" та "RIGAS KUGU BUVETAVA" двох морських бурових установок на загальну суму 800 млн доларів США при реальній загальній вартості вказаних установок 389,3 млн доларів США", - нагадали в Генпрокуратурі.

У вказаних та виділених із них кримінальних провадженнях повідомлено про підозру 62 особам, у тому числі високопосадовцям, із яких щодо 32 осіб до суду скеровані обвинувальні акти. Щодо 16 осіб судом постановлені обвинувальні вироки на підставі угод про визнання винуватості.

Крім того, розслідується кримінальне провадження від 18.05.2015 за підозрою ек-керівника НБУ Арбузова у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України: "Установлено, що С. Арбузов, будучи головою Національного банку України, зловживаючи своїм службовим становищем, вчинив розтрату коштів Національного банку України в особливо великих розмірах – на загальну суму 220 млн грн, протиправно витративши їх на створення у 2011 році афілійованого з ним ТОВ "Банківське телебачення" (телеканал "БТБ") та при подальшому фінансуванні господарської діяльності цього суб’єкта господарювання.

"У зв’язку із переховуванням від органу досудового розслідування та суду, С. Арбузов перебуває в розшуку, а також судом стосовно нього обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", - зазначили у відомстві.

Також розслідуються кримінальні провадження:

- від 07.05.2014 за підозрою колишнього голови Державного агентства лісових ресурсів України за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 209 КК України та його дружини за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 209 КК України. У ході досудового розслідування, у зв’язку з не встановленням місцезнаходження підозрюваних, 30.05.2016 їх оголошено у розшук, а з 15.11.2016 вони перебувають у міжнародному розшуку. У зв’язку з наявністю підстав, передбачених главою 24-1 КПК України, 13.02.2017 до Печерського районного суду м. Києва подано клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваних, розгляд яких наразі триває;

- від 05.05.2015 за підозрою колишнього віце-прем’єра - міністра охорони здоров’я України та голови правління ПАТ "Фармстандарт-Біолік" у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Установлено, що Р. Богатирьова, перебуваючи на посаді керівника МОЗ, діючи за попередньою змовою з головою правління ПАТ "Фармстандарт-Біолік", при закупівлі у 2012 році МОЗ України у цього суб’єкта господарювання за державні кошти імунобіологічних препаратів, лікарських засобів, виробів медичного призначення і обладнання протиправно заволоділа бюджетними коштами на суму 6,5 млн грн. У зв’язку із переховуванням від органу досудового розслідування та суду підозрюваних оголошено в розшук.

"За рішеннями Печерського районного суду м. Києва отримано дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування (заочного провадження) відносно підозрюваної в порядку п. 20-1 розділу ХІ "Перехідних положень" КПК України у зв’язку з тим, що остання умисно ухиляється від слідства та суду", - повідомили в Генпрокуратурі.

Раніше у вівторок на прес-конференції в Києві глава міжнародного руху Transparency International Хосе Угас заявив, що шкодує, що Україна досі не притягнула до кримінальної відповідальності за корупцію екс-президента Віктора Януковича. За його словами, в Україні є тільки одна справа проти Януковича - про держзраду, однак немає жодного серйозного розслідування його корупційних дій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-