У Держдепі прокоментували заборону російських соцмереж

У Держдепі прокоментували заборону російських соцмереж

1471
Ukrinform
Державний департамент США закликає український уряд знайти шляхи захистити свої національні інтереси "таким чином, щоб це не підривало конституційні принципи".

Таку заяву зробив Держдеп, коментуючи заборону в Україні російських соцмереж "ВКонтакте" та "Одноклассники", повідомляє "Голос Америки".

"Немає сумніву, що підконтрольні Росії мас-медіа намагаються підірвати західні ЗМІ за допомогою фейкових новин та фальшивої інформації, включно з Україною, де Росія використовує і інші методи, аби підірвати уряд в Києві. Тим не менш, свобода слова - ключовий елемент здорової демократії, яка прописана в Конституції України. Ми закликаємо український уряд знайти шляхи захистити свої національні інтереси таким чином, щоб це не підривало конституційні принципи", - зазначили у Держдепі.

Відповідаючи на запитання щодо можливої попередньої комунікації між США та Україною з приводу запровадження цього кроку, представник Держдепартаменту сказав, що він не може коментувати "приватні дипломатичні розмови відносно цього окремого питання, але ми постійно залучені в дискусії з урядом України про важливість підтримки свободи слова".

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня набрав чинності Указ Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Відповідно до цього указу телекомоператори повинні припинити надання послуг з доступу до ряду веб-ресурсів, зокрема соціальних мереж "ВКонтакте", "Одноклассники", усіх сервісів Yandex та mail.ru та інших.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-