У Києві 8 травня відкриють виставку про внесок УПА в перемогу над нацизмом

У Києві 8 травня відкриють виставку про внесок УПА в перемогу над нацизмом

Укрінформ
До річниці завершення Другої світової війни в Європі киянам покажуть історію антинацистської боротьби українських повстанців. Виставку "УПА - відповідь нескореного народу" презентує Український інститут національної пам'яті.

Про це повідомляє прес-служба УІНП.

"Відкриття виставки відбудеться 8 травня о 12:00 на площі перед Національним музеєм історії України (вул. Володимирська, 2). 8 травня Європа відзначає День пам'яті та примирення. У цей день важливо нагадати про місце України на аренах світової війни. Витоки антинацистської позиції ОУН, український рух опору, ідеологічне протиборство УПА і Третього Райху, українські націоналісти в нацистських концтаборах і тюрмах - про це розповідає фотодокументальна виставка "УПА - відповідь нескореного народу", - йдеться в повідомленні.

Організатори зазначають, що внесок українських повстанців в боротьбу об'єднаних націй проти агресора залишається маловідомим.

"Наші земляки змушені були воювати за чужі інтереси і навіть убивати інших українців, одягнених в однострої різних імперій. Але близько 100 тисяч молодих хлопців та дівчат кинули виклик обом тоталітарним режимам - нацистському та комуністичному. Вони стали воїнами Української повстанської армії", - розповідає історик Володимир В'ятрович, голова Українського інституту національної пам'яті та один із авторів виставки.

УПА стала єдиною армією в Другій світовій війні, створеною самими українцями. УПА стала відповіддю нескореного народу.

Фотодокументальна виставка "УПА - відповідь нескореного народу" - це перша частина проекту, що розповідає про повстанців проти нацизму. Друга частина - "Повстанці проти комунізму" - буде відкрита у жовтні, напередодні 75-ї річниці створення УПА.

"УПА - відповідь нескореного народу" - спільний проект Українського інституту національної пам'яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" та Галузевого Державного архіву СБУ.

Як відомо, нацистська Німеччина капітулювала 8 травня 1945 року. О 23:01 в Європі настала перша хвилина миру. Українці воювали у складі шістьох армій антигітлерівської коаліції та у лавах визвольного руху. Від 2014 року Україна спільно з Європою відзначає День пам'яті та примирення 8 травня, а 9 травня - день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Символом пам'ятних заходів є червоний мак. Гасло - "1939 - 1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-