НАЗК не підключило до перевірки е-декларацій жодного реєстру держорганів - Ситник

НАЗК не підключило до перевірки е-декларацій жодного реєстру держорганів - Ситник

904
Ukrinform
Контролюючий орган, який повинен проводити суцільну перевірку е-декларацій, не готовий до цього.

Так зазначив під час брифінгу у Львові директор НАБУ Артем Ситник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо сотні тисяч декларацій, і фактично вони не перевіряються суцільним методом. Вони (НАЗК – ред.) самі зізнались, що досі не підключили жодного реєстру державних органів. А саме це є ключовим ресурсом для перевірки е-декларацій», - сказав Ситник.

За його словами, НАБУ має цей технічний ресурс, і ще в липні минулого року створило робочі місця для НАЗК. Але, на жаль, вони ними так і не скористались.

«Вихід із ситуації – або вони запускаються, або передають свій персонал нам, і ми його навчаємо, даємо доступ до цих ресурсів, і вони працюють», - зазначив Ситник.

Як повідомив директор НАБУ, в рамках перевірених ними електронних декларацій порушено декілька десятків кримінальних проваджень. Зараз по деяких із них пишуться підозри, які направляються у ГПУ для порушення кримінальних справ. Але, на думку Ситника, 30 кримінальних проваджень - це не те, чого чекало суспільство після того, як були оприлюднені результати е-декларування. Тому головне зараз вирішити питання масової перевірки декларацій, інакше справа зведеться нанівець.

НАБУ готове перевіряти, але в рамках потужностей, які має, адже перевірка е-декларацій є тільки одним із багатьох напрямків його роботи, зазначив Ситник.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-