США в ОБСЄ: Росія намагається виправдати порушення Мінських угод

США в ОБСЄ: Росія намагається виправдати порушення Мінських угод

1079
Ukrinform
Заяви Росії на підтримку дій сепаратистських ватажків на Донбасі щодо експропріації українських підприємств та встановлення "державного кордону" на лінії розмежування є спробами Москви виправдати грубе нехтування Мінськими домовленостями.

Із такою заявою виступила на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасовий повірений у справах США при Організації Кейт Бернс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Росія робить кроки, які ще більше ускладнюють процес урегулювання кризи. Підкреслюючи, що заява сепаратистів про так званий "державний кордон" уздовж лінії зіткнення та захоплення ними українських комерційних підприємств є "зрозумілою", Росія намагається виправдати дії, що суперечать закладеній в Мінських угодах меті", - наголосила дипломат.

За її словами, визнаючи документи, видані сепаратистським "урядом", Росія "ще більше закріплює ситуацію, яка ставить під загрозу цивільне населення і розділяє сім'ї". Схвалюючи експропріацію українських підприємств, Росія прагне переспрямувати потоки доходів та поглибити ізоляцію Східної України.

"У сукупності ці дії свідчать про те, що Росія... намагається перевірити реакцію держав-учасниць ОБСЄ на поступове розширення нею контролю над Східною Україною. Сполучені Штати засуджують ці дестабілізуючі дії та закликають Росію негайно скасувати їх", - наголосила представник США.

Дипломат також звернула увагу на обмеження з боку РФ діяльності СММ ОБСЄ, що продовжує зривати реалізацію Мінських домовленостей. Але навіть з обмеженим доступом спостерігачі продовжують виявляти велику кількість заборонених видів важкої зброї, в тому числі систем залпового вогню, на території, що знаходиться під контролем очолюваних Росією сепаратистів.

Американський дипломат висловила стурбованість безпекою спостерігачів ОБСЄ та заявила, що будь-які сили, які навмисно створюють загрозу або здійснюють акти насильства проти СММ, повинні бути притягнуті до відповідальності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-