Польський експерт - про Балаклію: НАТО має створити

Польський експерт - про Балаклію: НАТО має створити "військовий Шенген"

Ексклюзив
Укрінформ
Росія може заперечувати будь-яку причетність до подій у Балаклії, але довіра до РФ зараз є нульовою. Можливою диверсією у Харківській області Москва дестабілізує  Україну і тестує Захід, якому потрібно буде зробити декілька важливих висновків з цієї ситуації. 

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомив відомий польський експерт, радник міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський.

“Якщо удар Збройних сил Росії за участю дронів підтверджується, то маємо справу з ескалацією конфлікту і його перенесенням на глибокі тили, оскільки це (склади у Балаклії. - Ред.) не є лінією фронту”, - заявив експерт. 

Він підкреслив, що Росія, безумовно, заперечуватиме свою будь-яку причетність до пожежі складів з боєприпасами у Балаклії, але “довіра до Росії у цій сфері є нульовою”.

Експерт наголосив, що про диверсію з підпалом складів з боєприпасами в Балаклії потрібно якомога ширше поінформувати міжнародну спільноту.

Журавський вел Граєвський переконаний, що такого роду надзвичайними подіями Москва “тестує” США, а також країни Європи. “Росія тестує усіх нових президентів США і наскільки далеко вони можуть піти у своїх діях”, - заявив експерт. Також він вважає це перевіркою для Франції напередодні виборів.

На його переконання, на події в Балаклії має відреагувати і НАТО, але не на рівні вербальних заяв, а у контексті змін військових процедур.

“Швидкою політичною реакцією має бути оголошення про створення так званого “військового Шенгену”, що полягатиме у здатності швидко перекидати війська через національні кордони країн-членів для зміцнення відрізків зовнішніх кордонів,  наприклад латвійсько-російського чи естонсько-російського, тобто туди, де відбувалися б такі інциденти. Це дозволило б не витрачати час на довгі юридичні процедури дозволів на переміщення військ з однієї країни в іншу”, - наголосив експерт.

Водночас, за його словами, “головною відповіддю” у такій ситуації має бути “узгоджена і публічно озвучена позиція щодо “десакралізації” території Росії”.

“Під цим потрібно розуміти створення юридичних механізмів, які б усували загрозу для військ НАТО опинитися в ситуації, в яку потрапила українська армія під Іловайськом. Йдеться про ситуацію, коли українська армія отримувала ворожий вогонь з території РФ, а сама з політичних мотивів мала заборону відповідати вогнем й обстрілювати територію Росію”, - констатував польський експерт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-