Росія, скоріш за все, відмовиться виконувати рішення суду в Гаазі - дипломат

Росія, скоріш за все, відмовиться виконувати рішення суду в Гаазі - дипломат

2369
Ukrinform
Санкції залишаються єдиним шляхом змусити Росію дотримуватися цивілізованих правил поведінки на міжнародній арені, бо, навіть якщо Міжнародний суд ООН задовольнить усі позовні вимоги України, Російська Федерація, скоріш за все, відмовиться виконувати його рішення.

Про це у вівторок на прес-конференції на тему: "Позов України до суду ООН: справедливість буде?" заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України, представник України в Раді ООН із прав людини (2006-2010), Уповноважений України в Міжнародному суді ООН (2008 р.) Володимир Василенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Росія, скоріш за все, відмовиться виконувати ті положення рішення (Міжнародного суду ООН - ред.), які фіксуватимуть якісь зобов'язання Росії як правопорушника... У Міжнародного суду ООН відповідно до Статуту є можливість у разі, якщо держава відмовляється виконувати його рішення, звернутися до Ради Безпеки ООН з вимогою забезпечити виконання рішення. Але, знову-таки, Росія має право вето в Радбезі і заблокує це рішення", - сказав Василенко.   

У цьому контексті він звернув увагу на те, що, як свідчить аналіз практики Міжнародного суду ООН, ухвалюючи рішення в тій чи іншій справі, він ніколи на 100 відсотків не ставав на бік якоїсь однієї сторони у  спорі. "Тож не обов'язково, що суд задовольнить усі претензії, які були пред'явлені Україною", - зазначив дипломат.

За словами Василенка, з огляду на це треба "більш широко дивитися на проблему". Він констатував, що Росія вчинила акт агресії проти України, але вона, в принципі, вже давно свідомо діє як нецивілізована держава. "Фактів дуже багато  - фактично геноцид чеченського народу, агресія проти Грузії і України, погрози застосувати ядерну зброю. Це держава, яка сьогодні налаштована на підрив міжнародного правопорядку, яка не розуміє мови права, а керується правом сили", - зазначив Василенко.

На його переконання, західні демократії за допомогою української дипломатії повинні нарешті збагнути природу Росії як  держави, яка загрожує не тільки Україні, і застосувати проти РФ міжнародно-правові санкції.

"Це не означає, що треба оголошувати війну ядерній державі. Цю державу можна примусити до нормальної цивілізованої поведінки шляхом застосування економічних санкцій, тому що економічний потенціал Росії і решти світу неспівставний. Росія сьогодні інтегрована у світову економіку, і розірвання економічних зв'язків поставить цю державу просто на межу катастрофи, якщо західні держави усвідомлять всю небезпеку, яку криє в собі політика Росії та її цілі щодо західного світу", - переконаний Василенко.

На уточнююче запитання, чи є шлях санкцій єдиним способом вплинути на Росію, дипломат відповів ствердно.

Як повідомляв Укрінформ, у Міжнародному суді ООН пройшов другий день слухань у справі за позовом  України проти Росії.

Україна  у Гаазі обвинувачує Росію у порушенні двох міжнародних конвенцій - Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму  та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про введення тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>