Адвокати Абдуллаєва заявляють, що в Узбекистані його можуть вбити

Адвокати Абдуллаєва заявляють, що в Узбекистані його можуть вбити

870
Ukrinform
Захист Акбара Абдуллаєва - племінника дружини покійного президента Узбекистану Іслама Карімова - вважає незаконним запит узбецької влади на його екстрадицію з України.

Про це адвокати заявили на прес-конференції в Укрінформі.

"Те, що впадає в очі і ставить під сумнів, що питання про видачу чи невидачу Акбара Абдуллаєва Республіці Узбекистан лежить виключно в правовій площині. І це є основні ризики, з якими стикається сторона захисту, на жаль... На підставі сфальсифікованої кримінальної справи Республіка Узбекистан вимагає видачі Україною Акбара Абдуллаєва", - наголосив адвокат Маркіян Галабала.

За його словами, це порушує основні зобов'язання України щодо недопущення притягнення до відповідальності двічі за одне й те ж, оскільки в Узбекистані Абдуллаєва вже було засуджено. 

Крім того, адвокат зауважив, що Абдуллаєв приїхав до України "асолютно добровільно, законно", тобто, не переховується.

"Його (Абдуллаєва. - Ред.) наміром було приїхати до України для того, щоб Україна дозволила йому жити тут", - зазначив адвокат Олівер Уоллеш (Німеччина).

Він додав, що прибуття Абдуллаєва саме до України не пов'язане з бізнесом.

Крім того, додав адвокат, його підзахисний стверджує, що в Узбекистані в разі екстрадиції його буде вбито.

Захист стверджує, що процедура видачі Абдуллаєва передусім передбачає Європейську конвенцію про права людини, але не Мінську конвенцію. Заарештований в Україні Абдуллаєв, за словами адвокатів, на батьківщині піддавався жорстоким тортурам в ході кримінального провадження проти нього, отже, запит про його екстрадицію є незаконним у світлі Конвенції.

Як повідомлялося, 19 січня цього року в Києві за клопотанням прокуратури суд арештував громадянина Республіки Узбекистан, який перебував у міжнародному розшуку за багатомільярдні фінансові махінації. Іноземець, ім'я якого в прокуратурі не назвали, був затриманий працівниками Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України. При собі чоловік мав паспорт громадянина Домініканської Республіки та Республіки Узбекистан.

Згідно з обліками Генерального секретаріату Інтерполу, вказаний громадянин знаходиться у міжнародному розшуку за підозрою у привласненні коштів у розмірі понад 91 млн доларів США, укритті іноземної валюти на суму близько 200 млн доларів США та 271 тис. 602 євро, легалізації доходів, отриманих у результаті злочинної діяльності на суму 77,4 млн швейцарських франків та 200 тис. латвійських лат, а також службовому підробленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>