Сюмар не вірить, що Савченко не погоджувала "донецький вояж" зі спецслужбами РФ

Сюмар не вірить, що Савченко не погоджувала "донецький вояж" зі спецслужбами РФ

2048
Ukrinform
Поїздка народного депутата Надії Савченко в Донецьк без згоди російських спецслужб була б неможлива, тому в неї треба прямо спитати про її тісні контакти з бойовиками та ФСБ.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявила голова Комітету ВР з питань свободи слова Вікторія Сюмар.

«Це (поїздка Савченко в Донецьк. - Ред.) насправді питання домовленостей з російськими спецслужбами, бо потрапляння туди українського народного депутата - це зараз нереально. Я думаю, що реально це був би дуже бажаний заручник для бойовиків. А тут ми бачимо зовсім інші підходи - на ці питання треба давати відповіді. Я думаю, що Савченко про це треба прямо запитувати», - сказала Сюмар.

Вона додала, що до Надії Савченко накопичилася надзвичайно велика кількість запитань - і щодо її мотивації, і щодо її тісних контактів з бойовиками «ЛНР/ДНР», і фактично з російськими військовослужбовцями, бо «ми бачили тих людей в охороні».

Відповідаючи на запитання, як парламент міг би вплинути на Савченко, Сюмар зазначила, що на народного депутата вкрай складно вплинути. Вона нагадала, що фракція «Батьківщина» виключила Савченко зі своїх лав і таким чином «вже нібито позбулася відповідальності за діяльність цього народного депутата».

«Хоча, звісно, вони її завели в парламент, і така відповідальність мала б бути. Я думаю, тут теж треба щось змінювати в плані імперативного мандата, щоб це виключення закінчувалося трошки іншими речами, ніж просто пересідання (у сесійній залі. - Ред.) від своєї політичної сили», - резюмувала голова комітету ВР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-