Жест недоброї волі

Жест недоброї волі

Блоги
Укрінформ
Про те, що ускладнює мінський процес

У рамках неформальної Мінської платформи зустрілися з українським представником у найважливішій, ключовій безпековій Мінській підгрупі, Євгеном Кириловичем Марчуком. Ця зустріч, враховуючи актуальність теми, зібрала дуже багато депутатів.

Нагадаю, що згідно з черговими домовленостями в Мінську і міністрів закордонних справ нормандського формату в Мюнхені, до 20 лютого мало відбутися відведення важкої техніки вздовж всієї лінії зіткнення і припинення вогню. Є.Марчук розповів депутатам про реальний стан речей щодо порушення режиму тиші, він оцінює безпекову ситуацію останніх днів як непросту, він говорить про відносне зменшення обстрілів в останні 2 дні (при цьому гарячими залишаються Маріупольський і Авдіївський напрямки), і констатує, що відведення зброї до 21 лютого було зірвано (відбулося лише на деяких ділянках). 

Це дуже важливі зустрічі, які дають депутатам інформацію про хід переговорів, певні деталі, дають можливість обмінятися думками, і відчути нам, учасникам Мінських груп, настрої і позиціі всіх депутатських фракцій. 

Під час цієї зустрічі також ми говорили про діяльність СММ ОБСЄ, жорстко засудили визнання РФ так званих документів ОРДЛО, цей жест недоброї волі ускладнює мінський процес. На думку народних депутатів, українська сторона на ТКГ має ставити перед РФ питання про скасування цього указу, бо на українських територіях мають бути тільки українські документи. 

Також ми мали дуже плідну і цікаву дискусію про міжнародний досвід реінтеграції територій. Я думаю, всі присутні депутати відчули, наскільки Є.Марчук , як і всі інші учасники Мінських груп, переживає за ситуацію, як бореться за те, аби досягти режиму тиші. І дякую Є.К.Марчуку за мудрість і професіоналізм, такі рідкісні в наші буремні часи.

Ірина Геращенко

FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-