Об'єкти Чорнобильської зони відчуження перебувають у безпеці - ДАЗВ

Об'єкти Чорнобильської зони відчуження перебувають у безпеці - ДАЗВ

Ексклюзив
Укрінформ
Зараз об'єкти Чорнобильської зони відчуження перебувають у безпеці, радіаційний контроль відновлений. Водночас, залишається актуальною проблема замінування територій зони.

Про це повідомила пресслужба Державного агентства з управління зоною (ДАЗВ) відчуження у коментарі для публікації Укрінформу.

«На сьогодні загальний стан справ з радіаційною безпекою у зоні відчуження знаходиться на високому рівні, об’єкти у зоні відчуження у безпеці», - повідомили у ДАЗВ.

В агентстві наголосили, що після деокупації був відновлений належний радіаційно-дозиметричний контроль у місцях роботи персоналу зони. Радіаційний стан контролюється, показники в нормі.

ДАЗВ зазначає, що головною проблемою Чорнобильської зони відчуження залишається замінованість.

«Велика кількість залишених та розставлених загарбниками боєприпасів (мін, розтяжок та ін.) регулярно спрацьовує через диких тварин. Як наслідок, тварини гинуть чи отримують поранення. Крім того, замінованість територій є додатковим чинником виникнення пожеж», – пояснює пресслужба агентства.

Читайте також: Із полону РФ вже вдалося повернути 70 нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС

Наразі всі роботи у зоні відчуження виконуються на обмежених територіях, обстежених піротехнічними підрозділами на предмет виявлення та знешкодження вибухонебезпечних засобів. Крім того, обмежене відвідування: у зону відчуження можуть потрапити акредитовані Міністерством оборони журналісти та офіційні делегації у супроводі працівників державних підприємств сфери управління ДАЗВ.

Як повідомлялося, у п’ятницю, 26 квітня, виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.

В ніч на 26 квітня 1986 року, о 01.23, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Читайте також: Чорнобильська АЕС: Наукове життя та безпека відновлюються

У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

У 2022 році Чорнобильська зона відчуження п'ять тижнів перебувала під російською окупацією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-