Польський міністр каже, зараз "хороший клімат", щоб просити членства в НАТО

Польський міністр каже, зараз "хороший клімат", щоб просити членства в НАТО

1662
Ukrinform
Міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич порушував питання підтримки України на зустрічі глав оборонних відомств країн НАТО 16 лютого у Брюсселі.

Про це він заявив у п'ятницю під час спільної прес-конференції за результатами зустрічі з депутатами Українсько-польської міжпарламентської групи, інформує власний кореспондент Укрінформу.

“Під час останньої зустрічі міністрів оборони країн НАТО (16 лютого. - Ред.) я мав можливість говорити на тему України... Міністр оборони (США. - Ред.) Маттіс однозначно висловився у справі відновлення територіальної цілісності України, а також Грузії та всіх країн, які стали об'єктами агресії з боку Росії”, - заявив Мацеревич.

Він зазначив, що під час зустрічі з українською делегацією обговорено питання політичної, культурної та економічної співпраці.

“У нас спільне трагічне минуле, але є й прекрасний досвід, що нас єднає. Я розраховую, що подолання складного минулого дозволить посилити польсько-українську співпрацю, яка є дуже потрібною у світлі російської агресії, що загрожує усій Європі”, - наголосив глава польського оборонного відомства.

Мацеревич також подякував українській стороні за початок циклічного показу польської телепрограми на українському телебаченні. “Це хороший приклад нашої співпраці, за який ми дякуємо”, - наголосив міністр.

Як зауважив голова української групи Микола Княжицький, він обговорював з Мацеревичем питання можливого референдуму в Україні про членство в НАТО.

“Пан міністр сказав, що зараз є дуже хороший клімат, щоб Україна подавала заявку на членство до НАТО і Президент Порошенко вже говорив про референдум щодо членства в організації. Для України дуже важливо стати членом НАТО”, - підкреслив український депутат.

Княжицький наголосив на тісній співпраці між Києвом і Варшавою у військовій сфері і висловив бажання, щоб вона була ще тіснішою.

Зокрема, він підкреслив, що Польща могла б використовувати український досвід в космічній сфері. Він також подякував польському міністру за те, що польські військові інструктори навчають українських військовослужбовців на Яворівському полігоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-