Зустрічі та переговори Президента України у Давосі дуже продуктивні – АП

Зустрічі та переговори Президента України у Давосі дуже продуктивні – АП

1897
Укрінформ
Глава Української держави Петро Порошенко у рамках участі у 47-му засіданні Всесвітнього економічного форуму в Давосі проводить дуже насичені і продуктивні зустрічі та переговори з лідерами держав та керівниками міжнародних організацій.

Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.

Під час спілкування з журналістами він нагадав, що українська делегація вперше зустрілася з новообраним Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем. «Ми отримали від Генерального секретаря ООН чіткі запевнення в тому, що він буде твердо відстоювати базові принципи та статут ООН. Зокрема, це підтримка суверенітету та територіальної цілісності незалежних держав. Те, чого нам, на жаль, не вистачало», - зазначив заступник глави АПУ.

Він зазначив, що Президент поінформував Антоніу Гутерреша щодо ситуації з імплементації Мінських домовленостей та закликав сприяти виконанню резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо порушення прав людини в Криму. «ООН буде продовжувати детально моніторити ситуацію з порушенням прав людини», - додав Єлісєєв.

Крім того, Президент поінформував Генсека ООН про те, що Україна нещодавно передала позови до Міжнародного суду ООН проти Росії.

Генеральний секретар ООН також привітав Україну з головуванням в Раді Безпеки ООН у лютому. Під час зустрічі співрозмовники домовились про подальші контакти.

За словами заступника глави АПУ, під час зустрічі Петра Порошенка з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте ключова увага була спрямована на питання прискорення ратифікації голландським парламентом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Голова Уряду Нідерландів запевнив в тому, що цей процес проходить належним чином, оскільки компроміси, які були досягнуті наприкінці минулого року, створюють хороші умови для ратифікації.

Марк Рютте також запевнив, що Нідерланди підтримують пришвидшення надання безвізового режиму для українців.

Відповідаючи на запитання щодо відмови Президента відвідати сніданок, який організував український бізнесмен Віктор Пінчук у Давосі, Єлісєєв зазначив: «Президент чітко заявив про свою позицію, що він не збирається йти на цей сніданок. На жаль, у зв'язку з цією статтею (нещодавня публікація В.Пінчука у ЗМІ – ред.) форум, який завжди був нейтральним майданчиком для обговорення питань, перестав бути таким».

Костянтин Єлісєєв вкотре наголосив: «Україна ніколи не торгувала і не буде торгувати власними територіями. Ми хотіли би, щоб це питання не було більше предметом жодних дискусій».

Заступник глави АПУ зазначив, що нині Україна проводить напруженні переговори в контексті мінського процесу і деокупації Криму, в тому числі налагоджуються зв'язки з новою адміністрацією США. «Такого типу статті та інсинуації, на жаль, не створюють позитивне тло для переговорів, щоб припинити агресію та відновити наш суверенітет і територіальну цілісність», - наголосив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-