Геращенко: Обмін заручників знову зірвали. Бойовики повторювали "мантру Путіна" - 23.12.2016 17:34 — Новини Укрінформ
Геращенко: Обмін заручників знову зірвали. Бойовики повторювали "мантру Путіна"

Геращенко: Обмін заручників знову зірвали. Бойовики повторювали "мантру Путіна"

1910
Ukrinform
Представники гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання конфлікту на Донбасі під час скайп-конференції не змогли дійти компромісу щодо звільнення заручників.

Про це у Фейсбуці повідомила член гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко.

"На жаль, новин на сьогодні після скайп-конференції немає... бо так вирішила Москва", - написала Геращенко.

Вона зазначила, що сьогодні Путін під час прес-конференції знову заявив про обмін "всіх на всіх"... , тобто цивільних, схоплених на окупованих територіях за проукраїнські погляди, яких продовжують щодня хапати, і наших військових, що боронили нашу землю, на всіх тих, хто здійснив найтяжчі злочини проти України, в тому числі тяжкі вбивства.

"Цю мантру сьогодні слово в слово повторили представники ОРДЛО. Вони не підтверджують наявність у себе 110 заручників, яких вимагає звільнити СБУ і мінська група, а говорять, що в них утримується вдвічі менше. І вимагають від української сторони негайно передати ОРДЛО 700 осіб і звільнити менше 50...", - повідомила Геращенко.

Вона зауважила, що в списку тих, кого вимагають ОРДЛО, є вбивці та інші особи, що вчинили найтяжчі злочини, а в списку тих, кого підтверджує ОРДЛО, немає багатьох із тих українців, долі яких нам відомі. "Їх просто ховають і не дають жодної інформації про звільнення. Ось така правда", - констатувала Геращенко.

За її словами, сьогодні на скайп-конференції українська сторона ставила питання пошуку компромісу задля звільнення наших заручників до різдвяних свят, нагадувала про обіцянку ОРДО звільнити підлітків, ставила питання негайно передати українській стороні нового заручника, що поранений потрапив до рук бойовиків кілька днів тому при бойовому зіткненні.

"Відповіді не було, вірніше, по суті, весь світ почув сьогодні відповідь від очільника РФ: що режисери і журналісти - диверсанти і терористи, що українська сторона не амністує всіх, що має бути прийнято закон про амністію. Так, про амністію кричали сьогодні і ОРДЛО.... Як із цим рухатися далі? Важко. На жаль, РФ не готова зараз віддати заручників. Чекає нової адміністрації Трампа, чекає послаблення "нормандського формату", працює над дискредитацією мінських груп, сприяє іншим дестабілізуючим рухам усередині самої України", - наголосила представник України у ТКГ.

Геращенко зізналася, що її "душать сльози, бо ми робили все можливе, аби звільнити хлопців зараз, а не завтра". 

"Ми продовжуємо працювати з волонтерами і церквою, шукаючи будь-яку можливість витягати наших. Ми наполягаємо на тому, щоб світ не мовчав, щоб світ підключився до вирішення питання із заручниками, щоб припинилися знущання над українцями, яких незаконно утримують в ОРДЛО", - підкреслила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>