Савченко може втратити місце в оборонному комітеті Ради

Савченко може втратити місце в оборонному комітеті Ради

5183
Ukrinform
Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони звернувся до Служби безпеки України щодо інформації про поїздку народного депутата від фракції ВО "Батьківщина" Надії Савченко до Мінська.

Про це заявив секретар комітету Іван Вінник, повідомляє expres.ua.

"Ми від Комітету щойно звернулися до голови Служби безпеки України з низкою запитань, починаючи від того, чи відвідувала Савченко Білорусь, чи було їй погоджене це відрядження, чи давали їй якісь вказівки уповноважені Служби безпеки України - органу, який уповноважений вирішувати питання обміну військовополоненими", -- сказав Вінник.

Депутат зауважив, що у випадку, "якщо таких повноважень не надавалося, здійснити перевірку, передбачену законом, і вирішити питання про порушення кримінального провадження за відповідною статтею". "Україна не веде перемовин із терористами, і в даному разі такі дії народного депутата, члена Комітету з питань національної безпеки і оборони, особи, яка допущена до державної таємниці, викликають, принаймні, багато зауважень, запитань і підстав для проведення відповідних перевірок", - сказав Вінник.

Він також додав, що це питання планується розглянути на Комітеті. "І залежно від відповіді СБУ (а чесно кажучи, дозволю собі припустити, що жодних погоджень не було, це була особиста ініціатива, адже дії Савченко останнім часом викликають багато запитань як в політичній площині, так і в суто кримінально-правовій) будемо вирішувати питання вже, чи може така особа перебувати в складі Комітету, який вирішує питання національної безпеки і має доступ до державної таємниці на кожному засіданні", - наголосив парламентар.

На питання щодо можливих інших санкцій щодо Савченко, окрім виключення з Комітету, Вінник зазначив, що може бути ініційоване звернення до парламенту із пропозицією позбавити Савченко повноважень представляти Україну у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Наступне засідання Комітету, припустив Вінник, може відбутися у четвер, 15 грудня.

Нагадаємо: Савченко 7 грудня таємно відвідала Мінськ, де зустрілася з ватажками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>