Аудитори визначили, наскільки ефективно Україна витратила фіндопомогу ЄС - 07.12.2016 09:38 — Новини Укрінформ
Аудитори визначили, наскільки ефективно Україна витратила фіндопомогу ЄС

Аудитори визначили, наскільки ефективно Україна витратила фіндопомогу ЄС

2387
Ukrinform
Європейські аудитори вказують на недостатню ефективність застосування допомоги ЄС для проведення реформ в Україні.

Про це йдеться в оприлюдненій у середу спеціальній доповіді Європейського суду аудиторів «Допомога ЄС Україні», повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Допомога ЄС Україні має обмежений вплив, незважаючи на проведені реформи. Отримані результати все ще залишаються крихкими», - йдеться у спеціальній доповіді, яка охоплює період 2007-2015 років.

Аудитори ЄС, зокрема, здійснили оцінку, наскільки ефективно Єврокомісія і Європейська служба зовнішньої діяльності реалізовують програми допомоги Україні, включаючи виділення макрофінансової допомоги, а також надання кредитів.

«Підтримка ЄС України все ще повинна удосконалюватися, незважаючи на зусилля Єврокомісії», - заявив член Європейського суду аудиторів Шаболш Фазакас, який готував доповідь.

У центрі уваги аудиторів ЄС були реформи державної служби, фінансового і газового сектору, боротьба з корупцією.

З метою усунення виявлених недоліків Європейський суд аудиторів рекомендував Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності приділяти більше уваги удосконаленню системи управління фінансами в Україні, посилити моніторинг використання фінансової допомоги, зокрема у газовій галузі, а також сприяти більшій ефективності та сталості реформ.

У Європейському суді аудиторів нагадали, що у період 2007-2015 років Євросоюз виділив на допомогу Україні 1,6 млрд євро грантів. Половина цієї суми становила пряму фінансову підтримку з метою стабілізації державного бюджету країни. Ще 3,4 млрд євро виділені як кредити.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>