Дві речі, які забезпечать Луценку довіру в суспільстві

Дві речі, які забезпечать Луценку довіру в суспільстві

Блоги
941
Укрінформ
Вже зовсім скоро стане зрозуміло, яку дорогу обрав новообраний генеральний прокурор України

Два місяці тому я скористався своїм конституційним правом та ініціював збір підписів народних депутатів на підтримку кандидатури Юрія Луценка на посаду генерального прокурора України. Минулого тижня Президент України призначив Юрія Луценка генеральним прокурором України.

Два місяці тому я мотивував свої дії тим, що юридична освіта і досвід роботи в органах прокуратури не є тією вимогою до генпрокурора, яка дозволить йому ефективно реформувати цю структуру і так само ефективно розслідувати резонансні справи. Сьогодні настав час підтвердити ці припущення на практиці.

Призначення Луценка обросло багатьма міфами і чутками, які нині є основним тлом для формування громадської думки. Це означає, що новий генпрокурор повинен швидко і ефективно виконувати свої завдання, аби повернути довіру суспільства. І розслідування злочинів проти Майдану чи справи Януковича, при всій важливості й символічності, очевидно, буде недостатньо. Для того, щоб отримати кредит довіри, Луценку-генпрокурору необхідно зробити, як мінімум, дві речі: очистити прокуратуру від старих кадрів і боротися не лише проти людей біглого екс-президента, а й притягувати до відповідальності діючих можновладців. Для всього цього є обмаль часу, тому вже зовсім скоро буде зрозуміло, яку дорогу обрав новообраний генеральний прокурор України. Наразі чекаємо і сподіваємось.

Руслан Сольвар, народний депутат України
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-