Економіка для пропаганди

Економіка для пропаганди

Блоги
1055
Ukrinform
Можливо, це прозвучить дивно, але Україні вигідно, щоб Росія продовжувала будівництво керченського мосту. Попри те, що поява останнього зведе нанівець будь-яку економічну блокаду Криму, для Москви реалізація такого проекту – це значно серйозніша «блокада».

Десятки мільярдів рублів, витрачені на спорудження мосту при падінні російської економіки, матимуть хіба що символічний ефект – щось на кшталт «з’єднання землі руської». В іншому – це непосильна ніша для російського бюджету.

По суті, Кремль сьогодні банально повторює хиби радянських керманичів. Свого часу СРСР вже будував Байкало-Амурську магістраль, грав у «зоряні війни» (космічна гонка), гонку озброєнь із Заходом тощо. Все це – лише матеріал для пропаганди, пропагандистські символи, які в умовах падаючої сировинної економіки хоч і піднімають «дух народу», але остаточно нищать добробут населення і шанси країни збудувати ефективне господарство.

Російську економіку не знищать ніякі санкції. Її зруйнує російська влада. Адже замість того, щоб розвивати свій потенціал, кремлівські лідери виснажують його живленням пропагандистських символів величі і могутності. Економіка в Росії – служниця пропаганди, а не суспільного добробуту.

Руслан Сольвар, народний депутат України
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-