У Києві вулицю Клари Цеткін перейменували на Дніпрової Чайки

У Києві вулицю Клари Цеткін перейменували на Дніпрової Чайки

Укрінформ
В Оболонському районі столиці вулицю Клари Цеткін перейменували на вулицю Дніпрової Чайки.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради, передає Укрінформ.

“У столиці вже перейменовано понад 150 міських об‘єктів, назви яких пов'язані з росією та її сателітами, зокрема вулицю Клари Цеткін – на Дніпрової Чайки”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у травні поточного року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Клари Цеткін до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами. Вулиця Клари Цеткін була названа на честь діячки німецького та міжнародного комуністичного робітничого руху Клари Цеткін.

Читайте також: У столиці перейменували вулицю на честь журналіста Махова

Наголошується, що з метою деколонізації столичної топоніміки шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці.

Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 7 723 голоси, набрала пропозиція – Дніпрової Чайки. Нова назва запропонована на честь української письменниці Дніпрової Чайки (справжнє ім’я Людмила Олексіївна Василевська-Березіна).

Читайте також: У Києві вулицю Кареловську перейменували на Луки Долинського

Відтак, за результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Клари Цеткін на Дніпрової Чайки.

У Київраді нагадують, що зміна назв міських об’єктів не передбачає переоформлення документів.

Як повідомляв Укрінформ, Київська міська рада перейменувала ще понад 40 вулиць, площ і провулків столиці, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-