У КМДА вирішили створити департаменти районів – «Слуги народу» назвали це узурпацією влади

У КМДА вирішили створити департаменти районів – «Слуги народу» назвали це узурпацією влади

Укрінформ
Партія «Слуга Народу» вважає сьогоднішній проєкт рішення засідання Київради про створення департаментів районів у столиці узурпацією влади.

Як повідомляє пресслужба партії "СН", про це заявила народна депутатка від «Слуги Народу» та очільниця Київської міської організації партії Леся Забуранна, передає Укрінформ.

«Один з проєктів рішень носить прямі порушення Конституції. Створення департаментів районів у структурі КМДА – це узурпація влади, адже згідно із законом про столицю у нинішній редакції саме районні ради визначають виконавчі комітети і управляють комунальним майном та адмініструють райони. Зараз у нас немає районних рад, а хтось створює органи, які мають бути підпорядковані людям», – сказала вона.

На її думку, засідання Київської міськради стають більш політичними, ніж господарськими. І сьогодні розглядається низка питань, які політична сила вважає відповіддю на звільнення трьох очільників державних районних адміністрацій.

Читайте також: Кличко пропонує повернути райради та провести вибори 30 жовтня

Забуранна звернула увагу на те, що за основним законом управління містом Києвом здійснюється за спецзаконом про столицю. Таким чином, голосуючи за створення департаменту, депутати фактично надають можливість порушити конституційні засади, які закладені у найвищому законі. Важливо, щоб ті депутати, які будуть голосувати, розуміли, що вони порушують Конституцію, додала народна депутатка.

«Ми виступаємо за посилення місцевого самоврядування, ми за районні ради, але ми за закон. Якщо ми хочемо цивілізовано рухатись, ми повинні дотримуватись Конституції та законів України. Саме ми ініціювали зміни до закону про столицю, які передбачають створення районних рад, і на основі них буде здійснюватися повноцінне самоврядування в районах, але це робити потрібно за таким певним алгоритмом, а не займатись узурпуванням влади і все перепідчинити будівлі на Хрещатику, 36», – наголосила очільниця Київської міської організації.

За словами народного депутата від фракції «Слуга Народу» Тараса Тарасенка, громадські ради при районних держадміністраціях Києва стурбовані, адже таким рішенням київська міська влада може забрати в них реальний інструмент для впливу на владу в Києві.

Читайте також: У Кличка сказали, де розміщені укриття для населення Києва

«Їх обирали більше 300 громад організацій столиці, а зараз їх позбавляють реального впливу», – додав він.

Водночас, як заявив голова фракції «Слуга Народу» в Київраді Андрій Вітренко, такі важливі для киян рішення як відновлення в Києві районних рад та створення департаментів із функціями райдержадміністрацій, мають бути юридично бездоганні та бути наслідком широкого консенсусу політичних сил.

«Що ми маємо зараз? Рішення було зареєстроване в четвер і не пройшло відповідно до регламенту всі погоджувальні процедури. А в одному з рішень – про права районних рад - навіть додатки порожні. Вони навіть не змогли сформулювати, чим ці ради будуть займатися, завдання департаментів, їх повноваження. І пропонують це голосувати депутатам», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Київрада ухвалила рішення, які вдосконалять систему управління районами столиці та дозволять зберегти самоврядування в місті.

Так, депутати розглянули кілька проєктів рішень, які вдосконалять систему управління районами. Так, Київрада проголосувала за створення райрад. Їх повноваження визначатимуть до березня.

Читайте також: Київрада звернулась до Ради та Президента щодо «недопущення переслідування» Порошенка

Ще один проєкт рішення — про створення робочої групи, яка до кінця березня напрацює повноваження майбутніх районних рад. Вибори депутатів цих рад мають відбутися у жовтні цього року. Підготовча група напрацьовуватиме пропозиції до проєкту рішень про утворення районних у місті Києві рад, визначення їх чисельності та чисельності їх апарату, а також визначатиме обсяг повноважень цих рад.

Крім цього, Київрада більшістю голосів проголосувала за проєкти рішень, згідно з якими районні державні адміністрації позбавляються повноважень і бюджетного фінансування. А замість них в КМДА будуть створені 10 нових департаментів, яким передадуть повноваження.

Фото: пресслужба СН

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-