«Слуги» планують ухвалити законопроєкт про столицю наприкінці листопада

«Слуги» планують ухвалити законопроєкт про столицю наприкінці листопада

Укрінформ
Народні депутати від фракції «Слуга народу» передбачають, що законопроєкт №2143-3 «Про місто Київ – столицю України» буде винесений на голосування у другому читанні в кінці листопада і набере чинності до кінця року.

Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради розповів народний депутат від фракції «Слуга народу» Віталій Безгін, передає кореспондент Укрінформу.

«Цього тижня ми його і не плануємо виносити (на розгляд в сесійну залу - ред.). Навіть наступного не плануємо. Я думаю, що реалістично - це останній тиждень листопада. Я не бачу сенсу квапитися. Плюс нам дійсно спочатку треба ухвалити законопроєкт про місцеві державні адміністрації, і тільки потім - закон про столицю. Я думаю, що в листопаді реально, щоб він був проголосований і до кінця року набуде чинності», - сказав депутат.

Читайте також: Закон про столицю: Кличко вважає, що документ треба доопрацювати

Як повідомляв Укрінформ, Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні проєкт закону №2143-3 «Про місто Київ – столицю України» з урахуванням пропозицій і зауважень Головного юридичного управління Апарату ВР. Комітет також рекомендував парламенту застосувати особливу процедуру розгляду проєкту згідно зі статтею 119-прим. Регламенту. До другого читання законопроєкту надійшло 914 поправок.

Законопроєкт №2143-3 «Про місто Київ – столицю України» Верховна Рада ухвалила в першому читанні 3 жовтня 2019 року.

15 липня 2020 року Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити документ у другому читанні.

Восени 2021 року перший заступник Голови ВР, голова партії «СН» Олександр Корнієнко повідомив, що комітет планує повторно розглянути відповідний законопроєкт у другому читанні.

Згідно із законом «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури», для запуску спеціальної процедури розгляду в другому читанні законопроєктів, до яких надійшло більш як 500 поправок, необхідно зібрати підписи не менше 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до Голови ВР, після чого парламент на найближчому засіданні має проголосувати 226 голосами за початок цієї процедури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-