У закладах освіти Києва з 1 вересня діятиме низка заборон для запобігання СOVID-19

У закладах освіти Києва з 1 вересня діятиме низка заборон для запобігання СOVID-19

Укрінформ
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що у закладах освіти Києва з 1 вересня діятиме низка заборон, залежно від рівня епідеміологічної безпеки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

За словами Поворозника, відповідне рішення ухвалила постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.

«Першого вересня у заклади освіти повернуться діти. Наше завдання як міської влади – максимально убезпечити їх від ризиків захворіти, зробити усе, аби мінімізувати ризики розповсюдження СOVID-19 у навчальних закладах. Для цього постійна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення та ввела низку заборон, що допоможуть увійти закладам освіти у навчальний процес із мінімальними ризиками розповсюдження коронавірусу», – наголосив він.

Читайте також: Нацслужба здоров'я нагадала, яких лікарів діти мають пройти перед школою

Відповідно до протоколу № 53, із 1 вересня у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної, вищої освіти та інклюзивно-ресурсних центрах, у разі встановлення «зеленого» рівня епідеміологічної безпеки заборонять:

  • проведення масових заходів без одягнутих усіма учасниками засобів індивідуального захисту;
  • вхід групами та масове перебування в закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування закладів батьками та вхід осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного тесту на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.
Читайте також: Напередодні 1 вересня батьків закликали поговорити з дітьми про безпеку

У разі встановлення «жовтого» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки заборонять:

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів у разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт із особою з СOVID-19 перебуває більше як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проведення у закладах освіти масових заходів за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • відвідування закладів особами, які не є учасниками освітнього процесу;
  • вхід групами та масове перебування у закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування закладів батьками без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного тесту на СOVID-19.

У разі встановлення «червоного» рівня епідеміологічної безпеки заборонять:

  • відвідування закладів освіти, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, здобувачів, які беруть участь у атестації, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти за умови наявності більш як у 80 відсотків персоналу закладу документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації.

У разі встановлення «жовтого» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки у закладах загальної середньої освіти, професійної, вищої освіти, кількість здобувачів освіти в яких перевищує проєктну потужність заклад, має бути організовано у «змішаному (комбінованому)» форматі – як дистанційно, так і в закладі освіти із дотриманням протиепідемічних вимог.

Читайте також: В Індії через «загадкову лихоманку» закривають школи - померли вже 32 дитини

Відповідно до документа, необхідно забезпечити організацію проведення батьківських зборів в онлайн режимі.

Комунальна аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку» на час запровадження протиепідемічних заходів за необхідності надаватиме допомогу з проведення дезінфекції приміщень.

Як повідомляв Укрінформ, 30 вересня Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ закликали, щоб школи в Європі залишалися відкритими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-