У Києві планують провести громадські слухання щодо українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру

У Києві планують провести громадські слухання щодо українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру

Укрінформ
Група громадських активістів та депутатів виступають за проведення громадських слухань щодо українського державного проєкту меморіалу трагедії Бабиного Яру.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це на пресконференції заявив учасник Ініціативної групи "Першого грудня", співпрезидент Ваад України Йосиф Зісельс.

"Ми представляємо ініціативну групу “Кияни за український державний проєкт меморіалізації Бабиного Яру”. Група була створена для того, щоб домовитися з Київською державною адміністрацією про спільні громадські слухання щодо українського державного проекту меморіалізації Бабиного Яру", - зазначив він.

Водночас, за його словами, КМДА відмовила ініціативній групі у проведенні громадських слухань.

"Ми створили ініціативну групу, і ми пройшли цей шлях і волонтери зібрали 2500 "живих" підписів киян під нашим зверненням до КМДА та Київради щодо громадських слухань з українського проєкту меморіалізації. Але нам відмовили... Але ми будемо все ж таки працювати над тими слуханнями, щоб вони були почуті, щоб кияни прийшли і почули про український проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру", - заявив він.

Він уточнив, що ініціативна група буде проводити громадські слухання незалежно від того, чи братиме в них участь столична влада.

"Є громадськість, є ініціативна група, є вчені, які готові надавати свої знання, для того щоб презентувати проєкт своєї концепції. Ми будемо з ними домовлятися і все одно розповсюджувати знання про український проєкт (меморіалізації Бабиного Яру - ред.)", - сказав Зісельс.

Читайте також: Україна очікує багато іноземних гостей на 80-і роковини Бабиного Яру - Президент

Він зауважив, що небайдужі активісти та депутати виступили проти російського проєкту меморіального комплексу «Бабин Яр».

"Ми розглядаємо російський проєкт як ще один прояв гібридної війни Росії проти України", - наголосив він.

Як зазначив політолог, член координаційної ради “Руху опору капітуляції” Михайло Басараб, за результатами дослідження, проведеного Фондом демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва, 76% українців вважають, що проєкт Бабиного Яру є державною справою, а не справою місцевої влади чи групи окремих осіб.

Читайте також: Бабин Яр символізує всі місця жорстоких убивств нацистами євреїв під час війни - Дробович

"Так само більшість українців вважають, що проєкт меморіалізації Бабиного Яру повинен відбуватися за активної фінансової участі держави, в той чи інших спосіб. Саме це говорить про те, що люди вважають, щоб держава контролювала процес", - додав він.

Також, за його словами, лише 6% респондентів вважають, що цей проєкт повинен фінансуватися за підтримки приватних осіб з України, і лише 4% вважають, що це допустимо робити за фінансової підтримки представників інших держав.

"У нас є що відстоювати, у нас є наше українське бачення того, як має бути меморіалізовано Бабин Яр. Наше завдання зараз всім об'єднатися для того, щоб відстояти це бачення, щоб показати і українцям, і світові, що ми не допустимо, щоб дуже чутливими для нас темами в Україні займалася російська пропаганда", - сказав колишній голова Українського інституту національної пам'яті, народний депутат Володимир В’ятрович.

Читайте також: МКІП розраховує до вересня «розморозити» реставрацію музею пам'яті жертв Бабиного Яру

Як повідомлялося, 25 січня 2021 року Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" презентував художню концепцію майбутнього музейного комплексу в Києві, що складається з синагоги, центру реабілітації, інсталяцій та освітніх просторів.

У пресслужбі центру заявили, що над концепцією працювала міжнародна група з більш як 20 авторів під керівництвом художнього директора Меморіального центру Іллі Хржановського.

Спонсорами проєкту є російські бізнесмени Михайло Фрідман, Герман Хан, Павло Фукс. Пізніше до них доєднався Віктор Пінчук. Проєкт підтримує і мер Києва Віталій Кличко.

Водночас відомі діячі мистецтва, учені, громадські активісти звернулися до мера столиці і Київради з відкритим листом, в якому закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу Бабин Яр і не передавати йому землю в користування.

Разом з тим міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко не вбачає ризику в реалізації російського проєкту з меморіалізації Бабиного Яру.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-