По всьому Києву відкрили виставки до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

По всьому Києву відкрили виставки до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

Фото
Укрінформ
Із 21 квітня у столиці триватиме інформаційно-комунікаційна кампанія Департаменту суспільних комунікацій «35 років Чорнобильської катастрофи», яка присвячена ролі столиці у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Як передає Укрінформ, у рамках кампанії на 10 локаціях столиці буде розміщено інформаційні куби з інформацією та архівними фотографіями боротьби з наслідками катастрофи, повідомляє пресслужба КМДА.

«Ці стенди – більше, ніж просто фотографії. Це нагадування про те, що аварія вплинула на життя тисяч людей і змінила світ назавжди. Столиця одна з перших відчула на собі наслідки аварії. Нині в місті живе понад 48 тисяч людей, яких так чи інакше торкнулася катастрофа. Багатьох учасників ліквідації вже немає серед живих, багато мають проблеми зі здоров’ям. Ми маємо пам’ятати їхній подвиг та бути вдячними за те, що вони зробили для світу», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Інтерактивні виставки просто неба до річниці аварії на ЧАЕС / Фото пресслужби КМДА

Cтенди містять інформацію про заходи ліквідації наслідків аварії. У рятувальній операції брали участь не тільки рятувальники та військові, а й учені, що досліджували вплив радіації, лікарі, що рятували постраждалих, міська адміністрація, що вживала усіх можливих заходів захисту населення, та просто небайдужі громадяни. Виставка ілюструє, наскільки сильно катастрофа вплинула на все життя киян: вода у Дніпрі та Десні на тривалий період стала непридатною для будь-якого використання, а вирощені в області продукти кілька років доводилося ретельно перевіряти на предмет радіаційного забруднення. Фото для виставки надані Центральним державним кінофотофоноархівом України імені Г. С. Пшеничного.

Читайте також: Виставка, конференція і не тільки: що готує МКІП до 35-х роковин «Чорнобиля»

Інтерактивна виставка проходитиме у всіх районах Києва. На кожній локації буде розміщено 5 інформаційних кубів. Перелік локацій: Голосіївський район – парк ім. М. Рильського; Дарницький район – парк «Позняки»; Деснянський район – вул. Маяковського, 29; Дніпровський район – парк «Перемоги» (вул. Жмаченка); Оболонський район – парк «Наталка»; Подільський район – площа Поштова; Святошинський район – парк «Совки»; Солом’янський район – парк «Відрадний» (вул. Героїв Севастополя, 35-37); Печерський та Шевченківський райони – вул. Хрещатик (біля будівлі КМДА та інший бік вулиці).

Читайте також: До роковин Чорнобильської катастрофи на Українському домі покажуть світловий перформанс

Як повідомлялося, до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи майже 50 тис. киян отримають матеріальну допомогу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-