Велоінфраструктуру столиці розвиватимуть за скандинавським досвідом - КМДА

Велоінфраструктуру столиці розвиватимуть за скандинавським досвідом - КМДА

Укрінформ
Київ скористається скандинавським досвідом у створенні велоінфраструктури.

Про це заступник голови КМДА Дмитро Давтян сказав на зустрічі у рамках Міжнародного семінару зі стратегічного планування та оцінки ефективності управління дорожнім сектором PIARC, повідомляє прес-служба КМДА.

«Зараз наша мета – проаналізувати міський простір та реально оцінити можливості для розбудови велоінфраструктури. Разом з тим, українська столиця лише кілька останніх років справді активно займається цим питанням, а відкриття влітку системи громадського прокату велосипедів bikesharing – лише один з перших кроків. Для того, щоб пересування містом на велосипеді було справді безпроблемним, маємо багато чому повчитися і чимало змінити – як в організації простору, так і у підходах до планування», – зазначив Давтян.

На його думку, у Києві не менш важливо підвищити культуру – як водіїв, так і пішоходів: щоб кожен не лише рухався правильно, не перешкоджаючи руху іншого, а й поважав його.

Як свідчить доповідь представників Данії, у Копенгагені 40% транспорту – велосипеди, у найближчі п’ять років цей показник сягне 50%.

Читайте також: Кличко показав нове вуличне освітлення

Що стосується української столиці, то згідно зі Стратегією розвитку Києва до 2025 року, 5% усіх поїздок мають здійснюватися велосипедним транспортом. Створення цілісної велосипедної інфраструктури дозволить місту зменшити затори на дорогах, знизити рівень шкідливих викидів в атмосферне повітря, покращити здоров’я жителів Києва та зменшити рівень травмування у ДТП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-