КМІС з’ясував, чи готові кияни переобрати Кличка мером

КМІС з’ясував, чи готові кияни переобрати Кличка мером

Опитування
1035
Ukrinform
Тридцять відсотків жителів столиці підтримали б кандидатуру нинішнього мера Києва Віталія Кличка, якби вибори відбулися у середині вересня.

Такі дані наведено в результатах дослідження суспільно-політичних настроїв жителів міста Київ, яке Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів у першій половині вересня.

Так, у дослідженні зазначається, що якби вибори до Київської міської ради відбувалися в середині вересня, то з усіх жителів Києва віком від 18 років 30% проголосували б за Віталія Кличка. Водночас 12% респондентів підтримали б Миколу Томенка, 9,6% - Борислава Березу, 3,8% - Володимира Бондаренка, 3,5% - Сергія Гусовського, 0,4% - Олександра Мирного, 0,1% - Олександра Пузанова.

При цьому 25,5% опитаних ще не визначилися, за кого проголосували б, 8,9% респондентів викреслили б усіх кандидатів і зіпсували б бюлетень, 3,4% - вирішили не брати участь у голосуванні, а 0,8% - відмовилися відповідати на запитання.

При цьому у КМІС припускають: якби 25,5% опитаних киян, які ще не визначилися за кого голосувати, не прийшли б на вибори, то участь у голосуванні взяли би близько 62% усіх виборців.

Відтак, голоси розподілилися б таким чином: 48,8% киян проголосували б за Кличка, 19,5% - за Томенка, 15,7% - за Березу, 6,1% - за Бондаренка, 5,7% - за Гусовського, 0,6% - за Мирного, 0,2% - за Пузанова, а ще загалом 3,5% підтримали б інших кандидатів.

Саме ці показники, на думку авторів дослідження, є найближчими до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині вересня і в них брали участь саме ці кандидати.

Читайте також: Робота Кличка на посаді мера не подобається чверті киян

Як повідомлялося, третина жителів столиці, опитаних КМІС, схвально оцінюють діяльність Віталія Кличка на посаді мера Києва. У травні 2014 року Кличка обрали мером Києва, а в листопаді-2015 його переобрали на цю посаду з результатом 66,5%.

Відповідне опитування громадської думки жителів столиці Київський міжнародний інститут соціології проводив із 4 по 13 вересня 2018 року. Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера опитано 800 респондентів віком від 18-ти років, що проживають у столиці.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 3,5% для показників близьких до 50%, 3,1% - для показників близьких до 25% або 75%, 2,3% - для показників близьких до 12% або 88%, 1,6% - для показників близьких до 5% або 95%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>