В’ятрович пояснив, чому пам'ятник Ватутіну лишається у центрі Києва

В’ятрович пояснив, чому пам'ятник Ватутіну лишається у центрі Києва

2687
Ukrinform
Пам’ятник радянському воєначальнику Ватутіну в центрі Києва, який знаходиться безпосередньо на могилі, відповідно до законодавства, має там залишатися.

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

"Але як людина, яка знає історію України, яка знає історію Другої світової війни я не впевнений, що Ватутін – це та фігура, яку ми повинні вшановувати", - зазначив він.

За словами В’ятровича, Ватутін є людиною, яка відповідальна за смерть дуже багатьох червоноармійців.

"Ці смерті були спричинені тільки бажанням Ватутіна взяти Київ в якості подарунка до чергової річниці жовтневої революції вождю Йосипу Сталіну", зазначив він, додавши при цьому, що "це точно не та фігура, яку ми повинні уславлювати".

Він висловив бажання, щоб в Україні не було топонімів, пов’язаних з діяльністю воєначальників Другої світової війни, оскільки "більшість з них – це люди, які заслуговують лише на пам’ять про те, як вони вбивали інших, як вони слали на смерть інших".

Читайте також: У Києві відкриють виставку про українців, які пройшли нацистські табори

Але він підкреслив, що закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів містить виняток щодо тих людей, які брали участь у Другій світовій війні, брали участь у вигнанні нацистів з території України.

"Ситуація складна. Ми повинні розуміти, що частина з цих людей, які воювали в Червоній армії, справді віддали своє життя за те, аби вигнати з території України нацистів. Ми повинні про це пам’ятати. Але разом з тим вони не принесли свободу на українську територію", - підсумував В’ятрович.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>