На Подолі розширюють пішохідну зону

На Подолі розширюють пішохідну зону

Карта
1143
Ukrinform
З 1 травня в Києві на Подолі буде розширено пішохідну зону на Контрактовій площі та змінено схеми руху транспорту на самій площі та прилеглих вулицях.

Про це повідомив департамент транспортної інфраструктури КМДА.

«Минулого року на Подолі стартував перший етап реорганізації дорожнього руху, який полягав у створенні пішохідної зони на Контрактовій площі та вулиці Сагайдачного. Нова схема довела свою життєздатність – чимало водіїв відмовилися від транзитного руху через Поділ. Наразі ж ми впроваджуємо другий етап – більш масштабний», - розповів директор департаменту транспортної інфраструктури Сергій Симонов.

За його словами, цей етап передбачає не лише розширення пішохідної зони, а й скорочення заторів на Подолі.

Отже, з Контрактової площі будуть прибрані бетонні блоки, що огороджували транзитний проїзд перед центральним корпусом Києво-Могилянської академії. Відтепер буде перекрито заїзд на площу з вулиці Іллінської. Залишиться, але буде відгороджений, транзитний проїзд вулицею Григорія Сковороди. Тож до пішохідної зони буде приєднано комплекс Братського монастиря Києво-Могилянської академії.

За новою схемою, транспорт, який рухався перед Києво-Могилянською академією, рушить з іншого боку кварталу, вулицею Волоською, напрям руху якою змінюється на протилежний. Також на вулиці Набережно-Хрещатицькій зменшаться затори завдяки перенесенню лівого повороту на Поділ з вулиці Спаської на вулицю Хорива.

Як зазначили в департаменті, для організації нової схеми руху встановили 340 дорожніх знаків, побудували 2 світлофори та 6 модернізували.

З вулиці Набережно-Хрещатицької буде лівий поворот з двох смуг, що регулюватиметься світлофором, на вулицю Хорива. Лівий поворот на вулицю Спаську закрито. Це дозволить створити накопичувальну смугу для транспорту, який виконує лівий поворот та розворот з вулиці Набережно-Хрещатицької, що зменшить довжину заторів, які в ранкові години пік сягають мосту Метро.

Читайте також: У Києві вже почали сезон капремонту доріг – Кличко

Лівий поворот з вулиці Верхній Вал на вулицю Межигірську відбуватиметься через вулиці Костянтинівську та Хорива, що суттєво скоротить довжину заторів по вулицях Верхній Вал та Глибочицькій у вечірні години пік. А перенесення частини потоку в бік Куренівки на вулицю Волоську розвантажить вулицю Межигірську. 

Ще одна новація – встановлені розділювачі потоків на вулиці Хорива між вулицями Межигірською та Костянтинівською. Це вирішило проблему із запаркованими авто, які спричиняли тут постійні затори.

Наступними етапами реорганізації руху на Подолі є зміна напрямку вулиці Андріївської та проїзд Боричів узвіз – вулиці Набережно-Хрещатицька і Братська. Це збільшить пропускну здатність Поштової площі. Також планується перенести кінцеву зупинку трамваїв з вулиці Спаської ближче до Контрактового будинку, зазначає департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>