Вибух у Голосіївському районі: Київгаз озвучив свою версію

Вибух у Голосіївському районі: Київгаз озвучив свою версію

Укрінформ
Природний газ не міг стати джерелом вибуху на Голосіїському проспекті у Києві. 

Про це повідомили у прес-службі "Київгаз".

"Надзвичайна ситуація на Голосіївскьому проспекті, 70 не могла статися через несправність системи газопостачання будинку", - наголосили у компанії. 

Під час первинного огляду місця події ПАТ "Київгаз" виявлено, що 8 липня приладами газорозподільного пункту, що знаходиться в безпосередній близькості до аварійного будинку, не зафіксовано жодних коливань тиску.

"У лютому 2017 року в житловій будівлі на Голосіївському проспекті 70 було проведено повну якісну технічну перевірку системи газопостачання. Результати перевірки на герметичність внутрішньобудинкових газопроводів позитивні - жодного падіння тиску не зафіксовано. Якби було зафіксовано протилежне - газ би в лютому 2017 - го не пустили", - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що обладнання (колонка,плита) в квартирі № 9, за результатами огляду після вибуху, було в справному стані - без слідів пошкоджень як на самих приладах, так і в місцях підключення до газової мережі будинку. Версія про самовільне втручання мешканцем в систему газопостачання будинку підтвердження не знайшла.

У компанії зазначили, що в абсолютній більшості квартир у будинку встановлені сигналізатори загазованості. Жоден із пристроїв сигналу в день вибуху не давав.

"Газові труби будинкової системи газопостачання до їх демонтажу службою ДСНС були в справному стані", - додає "Київгаз".

ПАТ "Київгаз" наголошує на необхідності пошуку дійсних причин руйнування будівлі на Голосіївському проспекті. 

"Враховуючи вищезазначені факти, ми як спеціалісти газової сфери стверджуємо, що природний газ не є причиною вибуху у будинку на Голосіївському проспекті, 70. На даний момент продовжуються слідчі дії щодо з'ясування обставин справи, але національна поліція співробітників ПАТ "Київгаз" ще не опитувала. Надзвичайно важливо не тільки встановити, яка речовина стала причиною вибуху, але й виявити кому і чому зручно приховувати дійсні причини смертей. З'ясувати дійсні причини вибуху можливо тільки після офіційного висновку експертів, який буде розроблено в рамках слідчих дій", - зазначили у компанії.

Як повідомляв Укрінформ, 8 липня близько 13:30 у Києві на проспекті Голосіївський, 70 у другому під’їзді триповерхової будівлі стався вибух невідомого походження з наступним займанням зруйнованих дерев'яних конструкцій. Внаслідок вибуху зруйнувані перекриття між другим і третім поверхом та покрівлю на площі орієнтовно 3600 кв.м.

Читайте також: Кличко: Мешканці зруйнованого будинку матимуть першочергове право на житло

Постраждали шестеро людей - одна особа від госпіталізації відмовилась, решту з травмами різного ступеня тяжкості госпіталізовано, у тому числі 14-річного підлітка.

Дві людини внаслідок вибуху загинули.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-