У киян з’явиться ще одна комунальна платіжка?

У киян з’явиться ще одна комунальна платіжка?

Укрінформ
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики депутати підтримали проект рішення "Про визначення послуги з вивезення побутових відходів окремою комунальною послугою, право на здійснення якої виборюється на конкурсних засадах".

Про це повідомляє прес-служба Київради.

"Сьогодні ця послуга іде в розрахунку кількості мешканців на норму утворення ТПВ, тобто розраховується по будинку і потім ділиться на метри квадратні. Відповідно мешканці житлових будинків сплачують за метри квадратні, а не за фактичне накопичення відходів. Тому наш департамент спільно з профільними комісіями Київради пропонує вивести цю норму в окрему послугу. Це створить економічно збалансовану систему збирання сміття, дозволить споживачам укладати прямі договори з виконавцями послуг зі збирання та вивезення ТПВ", - зазначив заступник директора департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА) Олександр Малихін.

На сьогодні збір і вивезення твердих побутових відходів входить до комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

У свою чергу, ці послуги у повній мірі не охоплюють збір і вивезення сміття, зокрема, у приватному секторі. Існує також проблема відсутності контрольованої системи вивозу ремонтних і будівельних відходів, низького рівня оплати населення за надані послуги, недостатності роздільного збору ТПВ, а також конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг.

Наразі, за словами Малихіна, кошти спрямовують на комунальні підприємства по утриманню будинків і прибудинкових територій, які потім розраховуються з юридичними особами, що здійснюють вивезення ТВП.

Постійні комісії з питань ЖКГ та ПЕК, а також з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики підтримали проект рішення, остаточне рішення прийматимуть на пленарному засіданні Київради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-