В Україні з початком поширення електронних сигарет призупинилося падіння кількості курців - експерт

В Україні з початком поширення електронних сигарет призупинилося падіння кількості курців - експерт

Укрінформ
Із початком поширення електронних сигарет і тютюнових виробів електричного нагрівання в Україні призупинилося падіння кількості курців.

Про це сказав в ефірі Українського радіо лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, член Асоціації дієтологів України Отто Стойка, передає Укрінформ.

«З 2005 року, тільки-но почали активно говорити про антитютюнові заходи і затвердили відповідний закон, почало знижуватися поширення куріння. Я думаю, що це не лише вплив закону, адже у нас немає такої культури дотримання законів, як на Заході. З іншого боку, про це почали багато говорити, куріння стало менш модним. Почали більше проявлятися антитютюнові активності, з’явилися попередження на пачках цигарок, і люди почали справді менше курити, стали більш свідомими. Запеклі курці можуть сказати, що на них це не вплинуло. І це правда. Але на людей, які мають меншу залежність, це впливає. Вони замислюються над тим, щоб кинути курити», - зазначив він.

Читайте також: В Україні відсьогодні - нове маркування сигарет: попередження займатиме 65% пачки

За словами експерта, так тривало до 2015-2016 року, коли з’явилася популярність електронних сигарет і тютюнових виробів електричного нагрівання.

«Відтоді, на жаль, призупинилося оце падіння кількості курців. Десь з 2017-2018 року вона фактично залишається на місці. Новомодні пристрої самі по собі популярні, а також спонукають людей, зокрема, підлітків, до переходу на звичайні сигарети. Тож вони залишаються залежними від тютюну і нікотину», - констатував Стойка.

При цьому він підкреслив, що електронні сигарети теж завдають шкоди.

«Американська адміністрація, яка досліджує шкоду від цигарок, навіть не давала дозвіл на продаж тютюнових виробів електричного нагрівання, тому що з 53 речовин, які входять до їхнього складу, 7 – завдають шкоди в 10 разів більше, ніж звичайні цигарки. Хоча тютюнова індустрія, яка проводила дослідження, взяла тільки 40 компонентів з цих 53 і заявила, що там менше шкоди. Таким чином, фахівці зараз не говорять, що вони завдають менше шкоди. Вони теж завдають шкоди, просто все залежить від тривалості куріння», - сказав лікар.

На його думку, якщо дослідження цигарок почалися після Другої світової війни і в 1960-х роках було доведено їхню абсолютну шкоду і, як наслідок, рак легенів, то дослідження цих пристроїв можна очікувати років через 10-20.

«Можливо, наслідки будуть меншими, але все одно – це загроза. І тютюнова індустрія робить все, щоб люди залишилися залежними від цих виробів», - зазначив Стойка.

Читайте також: Підвищення акцизів на тютюнові вироби підтримують 65% українців

Як повідомляв Укрінформ, за даними опитування КМІС, на сьогодні в Україні 30% населення вживають тютюнові або нікотинові вироби: 43% чоловіки та 20% жінки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-