В Україні відсьогодні - нове маркування сигарет: попередження займатиме 65% пачки

В Україні відсьогодні - нове маркування сигарет: попередження займатиме 65% пачки

Фото
Укрінформ
Із 11 січня 2024 року набувають чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів - відтепер медичні попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки цигарок, що посилить ефект антитютюнових обмежень.

Про це поінформувала пресслужба МОЗ, передає Укрінформ.

"Це важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет", - зазначається у повідомленні.

До цього Міністерство юстиції затвердило 14 наборів медичних попереджень (варіантів тексту та ілюстрацій), розроблених МОЗ, технічні вимоги до дизайну та форми маркування, а також порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів.

За інформацією міністерства, виробники мають розміщувати на упаковках із сигаретами оновлені графічні зображення з текстом медичних попереджень про шкоду і наслідки куріння на 65% площі пачки та QR-код, який веде на сервіс Центру громадського здоров’я МОЗ щодо надання допомоги з відмови від куріння "Я кидаю курити".

Читайте також: У МОЗ розповіли про 12 корисних звичок, які допоможуть зберегти здоров’я

За словами заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, куріння тютюну у 70% випадків викликає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

"За даними ВООЗ, це третя причина смертності у світі. Тому на рівні країни триває системна міжсекторальна робота: від інформаційно-роз’яснювальних заходів для підлітків до створення сучасних сервісів підтримки для боротьби із залежністю, посиленням законодавчих норм", - сказав він.

Набори комбінованого медичного попередження було сформовано МОЗ у партнерстві з громадськістю, не повʼязаною з тютюновою індустрією, з бібліотек зображень тих країн, де медичні попередження довели свою ефективність (Австралія, Таїланд, Канада, міжнародної неприбуткової організації CTFK та міжнародної неприбуткової організації Vital Strategies).

Читайте також: ВООЗ закликає терміново скоротити споживання електронних сигарет

"Попередження відповідають вимогам рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ) та базуються на висновках і рекомендаціях незалежних досліджень в країнах, де медичні попередження довели свою ефективність (ефективні медичні попередження - ті, які спонукають курців кинути курити, а не некурців не починати курити — ред.), і дослідженнях в Україні", - розповіли у міністерстві.

Як повідомлялося, з 11 липня 2023 року в Україні діє комплексний антитютюновий Закон №1978, норми якого базуються на положеннях рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують положення директиви 2014/40/ЄС, реалізація якої знизила поширеність куріння у Європейському Союзі.

Фото: Ігор Кузін, Facebook

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-